Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Su Lietuvos kalėjimų tarnybos veikla supažindinti Vilniaus Žirmūnų gimnazijos vienuoliktokai

2023-05-09

Vilniaus Žirmūnų gimnazijos vadovybės kvietimu šioje mokymo įstaigoje viešėjo Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Resocializacijos skyriaus vadovas, laikinai atliekantis viršininko funkcijas Dainius Čekauskas, ir moksleivius supažindino su bausmių vykdymo sistemos veikla.

D. Čekauskas pristatė Lietuvos bausmių vykdymo sistemą Pedagogikos vienuoliktos klasės mokiniams, kurie kaip tik šiuo metu svarsto apie ateities studijų ir specialybės pasirinkimą. Resocializacijos skyriaus veikla ir numatytos grupės sukėlė iš tiesų nuoširdų mokinių ir pedagogų susidomėjimą.

Pranešėjas detaliai informavo apie kiekvienos grupės funkcijas ir paskirtį, tikslus, nurodė, kad jau keletą metų bausmių vykdymo sistema dirba remdamasi naujais standartais. Jų esmė – pozityvaus santykio su nuteistuoju formavimas, dinaminio saugumo modelio taikymas, kuriam reikalingi kitokie, negu iki šiol buvo įgūdžiai bei kompetencijos. Resocializacijos skyriaus veikla, pirmiausia, turi būti nukreipta į nuteistojo asmenybės analizę ir diferencijuotą pataisos priemonių bei režimo taikymą.

Gimnazijos moksleiviai buvo kviečiami rinktis pataisos pareigūno arba kitas darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, specialybes.

Taip pat pristatyta Saugumo valdymo skyriaus struktūra, paskirtis bei vykdomos funkcijos, įvardyta kokių kompetencijų reikia norint tinkamai vykdyti nuteistųjų priežiūrą.

Po pristatymo D. Čekauskas atsakė į moksleivių užduotus klausimus bei paragino rinktis pataisos pareigūno arba darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, profesiją Lietuvos kalėjimų tarnyboje. Akcentuota, kad šiuo metu organizacijai reikia įvairių specialybių asmenų, kadangi Lietuvos bausmių vykdymo sistemos veikla kvalifikacijos prasme yra itin plati.

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. gegužės 9 d. 11:48