Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Situacija dėl COVID-19 Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje

2021-01-15

Informuojame, kad situacija šiuo metu Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje yra gana stabili. Pataisos įstaigoje įgyvendinamos visos Sveikatos apsaugos ministerijos bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pateiktos rekomenduojamos prevencinės priemonės.

Šios dienos duomenimis serga tik 0,3 proc. nuteistųjų (suimtųjų), o Pirmajame pataisos įstaigos sektoriuje nėra nė vieno sergančiojo. Įstaigoje dirba apie 700 darbuotojų, iš kurių šiuo metu serga 29. Bausmę atlieka beveik 2000 nuteistųjų (suimtųjų), o sergančiųjų yra tik 6, iš kurių 2 atvykę naujai. Per paskutinę parą atliktų testų dėl COVID-19 infekcijos patvirtintas 1 teigiamas. Įstaigoje sergamumas nedidėja ir pagal simptomatiką gydomų nuteistųjų, suimtųjų, jų sveikatos priežiūra užtikrinama, atliekami būtini tyrimai.

Karantine prevenciškai laikomi 238 asmenys (40 kaip naujai atvykę į pataisos įstaigą iš Lietuvos teritorijos bei 198 kaip turėję /galimai turėję kontaktą su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 infekcija).

Tiriami įstaigos pareigūnai ir darbuotojai, turintys tiesioginių kontaktų su suimtaisiais ar nuteistaisiais. Per visą pandemijos laikotarpį darbuotojams atlikta daugiau nei 2400, o nuteistiesiems (suimtiesiems) beveik 2200 tyrimų.

Esant dabartinei Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos struktūrai (kai nuteistieji gyvena bendrabučiuose) ir infekcijai plintant visuomenėje, išvengti viruso sudėtinga. Suvaldyti jo plitimą įstaigos darbuotojams yra nemenkas iššūkis, tačiau visais įmanomais būdais bandoma išvengti viruso plitimo ir laikomąsi tinkamų Sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro rekomenduojamų prevencinių viruso užkardymo priemonių.

Darbuotojų ir nuteistųjų sveikatos stebėsena pataisos įstaigose vykdoma nuolat. Prevenciškai, vykdant galimos infekcijos plitimo užkardymą, taikoma profilaktinių kompleksinių priemonių visuma, yra matuojama atvykstančių į įstaigą temperatūra. Įstaigų tarnybinėse ir bendrojo naudojimo patalpose, nuteistųjų gyvenamosiose zonose vyksta dezinfekcija, patalpos valomos. Dezinfekuojamos įstaigos transporto priemonės, ypatingas dėmesys yra skiriamas konvojavimui skirtoms transporto priemonėms, vykdomos kitos prevencinės priemonės. Nuteistieji skambindami telefonu privalo dėvėti vienkartines pirštines.

Dalies darbuotojų, kurie nevykdo tiesioginio darbo su nuteistaisiais, darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas įstaigos uždavinių ir funkcijų vykdymas.

Atsakingi darbuotojai nuolat renka duomenis ir analizuoja epidemiologinę situaciją dėl Covid 19 infekcijos plitimo šalyje bei stebi sergamumo situaciją įstaigoje. Duomenys kiekvieną dieną teikiami Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos.

Dabar, norint išlaikyti esamą situaciją, svarbiausia tęsti Sveikatos apsaugos ministerijos bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pateiktų prevencinių viruso užkardymo priemonių įgyvendinimą, nuolat vykdyti mokymą ir švietimą. O viena iš geriausių perspektyvų bei apsaugos priemonių – bausmių vykdymo sistemos darbuotojų skiepijimas.

 


 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. sausio 15 d. 15:29
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos