Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Rudens šventė ir fantastiškos „Aitvarų lenktynės“ Antrajame sektoriuje

Spalio 1 d. Antrajame sektoriuje aidėjo daug juoko ir plojimų. Buvo švenčiama Rudens šventė. Pasiruošimas truko ilgiau nei mėnesį, todėl pamažu įsitraukė vis daugiau nuteistųjų.

Šventę atidarė lietuviškos muzikos kūriniai, po kurių nuteistieji buvo kviečiami registruotis į įvairias sportines rungtis.

Daugiausiai populiarumo sulaukė baudų ir tritaškių metimo turnyras bei tradicija tapęs lauko smiginis. Iš viso individualiose rungtyse buvo užregistruota daugiau nei 60 dalyvių.

Kol krepšinio aikštelėje vyko įnirtinga kova dėl taikliausio baudų ir tritaškių metiko titulo, nuteistieji virė „Žaliosios oazės“ projekto metu užaugintų daržovių sriubą. Gardi moliūgų sriuba sušildė visus vėjuotą dieną atėjusius į šventę.

Pasistiprinus vasaros derliaus sriuba, dalyviai būriavosi stebėti „Aitvarų lenktynes“. Visą rugsėjo mėnesį, prisimenant vaikystę, buvo rengiami aitvarų gaminimo užsiėmimai, kurių metu nuteistieji savo rankomis gaminosi aitvarus. Daug kūrybiškumo ir kantrybės pareikalavę susitikimai galiausiai atsipirko - buvo pagaminti 37 aitvarai. Kiekvienas jų pasirodė unikalus ir išskirtinis. Vieno aitvaro komandoje buvo po du arba tris nuteistuosius, kurie komandinio darbo metu ne tik kruopščiai gamino kiekvieną detalę, bet ir kartu varžėsi dėl 10 skirtingų nominacijų titulo. Buvo apdovanotas greičiausias, aukščiausiai pakilęs, ilgiausiai ore išsilaikęs, orginaliausias, spalvingiausias ir kt. aitvaras. Visiems daug teigiamų emocijų sukėlusios „Aitvarų lenktynės“ nukėlė nuteistuosius į vaikystę, leido trumpam atsipalaiduoti.

Ne mažiau svarbu paminėti, jog šventei įgavus pagreitį, visi norintys galėjo išbandyti jėgas lauko smiginio turnyre. Vykstant permainingai kovai, nuteistieji buvo kviečiami pasivaišinti kava, arbata, sausainiais bei kitais skanumynais, taip susitelkiant į bendruomeniškumą.

Šventės pabaigą vainikavo vykusių rungčių nugalėtojų apdovanojimai, o vienas iš nuteistųjų visus susirinkusius nustebino savo „Beatbokso“ sugebėjimais ir atliko pasirodymą.

Komandinės užduotys skatina toleranciją vienas kitam ir padeda priimti kito nuomonę, ugdo kantrybę ir plečia pasaulėžiūrą.

Kūrybinių dirbtuvių užsiėmimai atskleidžia nuteistųjų kūrybinę pusę, moko atsipalaiduoti.

Nors Rudens šventė Antrajame sektoriuje buvo surengta pirmą kartą, atsižvelgiant į gausų nuteistųjų susidomėjimą, tikimąsi, jog tokių renginių ateityje bus daugiau.

Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 2 d. 11:01

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos