Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Pusiaukelės namų nuteistieji lankėsi Kauno geležinkelio stotyje organizuotoje ekskursijoje bei parodoje

2019-09-03

2019 m. rugpjūčio 30 d. Trečiojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus Pusiaukelės namų nuteistieji ir specialistės lankėsi 12-osios Kauno bienalės ekskursijoje „99 metrai“ bei parodoje „Po išvykimo/prieš atvystant“, kurios buvo suorganizuotos Kauno geležinkelio stotyje.

Pirmiausia, išvykos dalyviai buvo kviečiami į parodą, įkurtą geležinkelio stotyje įrengtuose vagonuose. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės edukatorės įdomiai ir informatyviai pristatė užsienio šalių autorių ekspozicijas. A. Morozovo ekspozicijoje „Neatpažinti stovintys objektai“ (2019m.), skaidrių projekcijoje su garsu, autorius pristatė istoriją apie nykstančią pervažų sergėtojų profesiją. Toliau sekė autoriaus T. Nkiwane paroda apie Lietuvą autoriaus žvilgsniu ir A. Gaisumov vaizdo projekcija „Volga“ (2015m.) apie žmonių patirtis bėgant iš karo zonos 1991 m. Čečėnijoje. Vėliau išvykos dalyviai buvo pakviesti į geležinkelio stoties laukimo salėje įrengtus tris kambarius - praeities, dabarties ir ateities. Praeities kambaryje kiekvienas dalyvis galėjo prisiminti svarbiausius savo praeities momentus ir juos pavaizduoti ant sienos. Dabarties kambaryje buvo galima prisiminti savo brangius žmones, gyvenančius užsienyje ir jiems paskambinti, o ateities kambaryje kiekvienas turėjo galimybę ištraukti kortą, parodančią jiems ateitį. Galiausiai ekskursijos dalyviai galėjo apžiūrėti eksponuojamus didžiulius ąsočius, kuriuose pro mažytį plyšelį galima pasižiūrėti nuostabių piešinių iš praėjusio amžiaus Kauno geto. Visos ekskursijos metu nuteistieji buvo susidomėję edukatorėmis - Rūtos ir Monikos gyvu pasakojimu, dažnai tikslinosi, gilino istorines ir politines žinias, apžiūrėjo eksponatus, diskutavo ir uždavinėjo klausimus.

Edukacinės išvykos metu nuteistieji gerino savo socialinius įgūdžius, gilino savo istorines, politines ir kultūrines žinias, susipažino su meno kūrėjų darbais.

Šiuo metu Pusiaukelės namuose bausmę atlieka 20 nutiestųjų.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 3 d. 15:29
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos