Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Pusiaukelės namų nuteistieji dalyvavo teatro premjeroje

Penki Pusiaukelės namuose bausmę atliekantys nuteistieji kartu su Resocializacijos skyriaus socialine darbuotoja dalyvavo sociokultūriniame renginyje - Kauno Girstučio kultūros centre vykusio spektaklio ,,Kaltės ir nusikaltimai” premjeroje. Detektyvinę istoriją atskleidžiantis spektaklis pastatytas pagal Augusto Strindbergo pjesę, jo režisierius Gytis Padegimas, scenografė Birutė Ukrinaitė. Spektaklyje vaidino Naisių vasaros teatro aktoriai, nemažai daliai visuomenės žinomi dėl anksčiau rodyto populiaraus serialo ,,Naisių vasara”.

 

Spektaklio režisieriaus Gyčio Padegimo kūrybiniame kraityje yra net septyni šio autoriaus pastatymai (,,Freken Julija”, ,,Kuri stipresnė”, ,,Kreditoriai”, ,,Kelyje į Damaską”, ,,Šmėklų sonata” ir ,,Velykos”). ,,Strindbergas – vienas sąžiningiausių man žinomų autorių, - sako režisierius. – Jis pats sau yra laboratorija, nes viskas, ką jis rašo, yra išgyventa ir iškentėta”. Visose A.Strindbergo pjesėse amžina lyčių kova vyksta ne tik tarpusavyje, bet ir už savo kaip asmens laisvę bei orumą. Jo dramose visur galima įžvelgti humanistą, apimtą nevilties dėl savo ir žmonijos netobulumo, bet vis dėlto nenusivylusį žmogumi ir vis dar juo tebetikintį.

 

Pjesė ,,Kaltės ir nusikaltimai” skiriasi nuo kitų Strindbergo dramų tuo, kad joje sukeisti įprasti konstravimo principai ir katastrofa įvyksta ne pabaigoje, o pradžioje, nuosekliai priartindama prie sąlyginai laimingos pabaigos. Tuo ji primena originalų psichologinį detektyvą, analizuojantį atsakomybę ne tik už žmogaus poelgius, bet ir ketinimus.

 

Pagrindiniai spektaklio veikėjai nagrinėja gėrio ir blogio pusiausvyrą, atskleidžia sudėtingą žmogaus vidinį pasaulį, jį kamuojančias priešpriešas. Tai intriguojanti ir daug sluoksnių turinti istorija, paliečianti įvairias temas: artimojo netektis, draugo išdavystė, lengvabūdiškumas ir neištikimybė, konkurencija dėl garbės, noras praturtėti, skirtingų sluoksnių žmonių nelygybė, taipogi šeimos svarba, vaiko poreikis bendrauti su abiem tėvais... Personažų nagrinėjamos temos aktualios šių dienų karo ir pandemijos akivaizdoje.

 

Nuteistieji susikaupę ir atidžiai žiūrėjo spektaklį, gaudydami kiekvieną aktorių žodį, ir jam pasibaigus kartu su visais atsistoję plojo, taip dėkodami už įspūdingą reginį. Dauguma jų prisipažino seniai lankėsi tokio pobūdžio išvykoje, todėl grįžo pasisėmę įspūdžių ir peno sielai bei įkvėpti ypatingos atmosferos, kuri tvyrojo scenoje ir pilnutėlėje žiūrovų kultūros centro salėje.

 

Informacija atnaujinta 2022 m. lapkričio 21 d. 17:26

AKTUALU!

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ(nuteistųjų giminėms ir artimiesiems)

Pasimatymų biurų telefono nr.

Pirmasis sektorius (8 346) 56303

Antrasis sektorius (8 346) 56489

Trečiasis sektorius (8 346) 56288

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?