Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Pusiaukelės namų nuteistieji lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje

2019-01-22

2019 m. sausio 18 d. 3-io sektoriaus Resocializacijos skyriaus Pusiaukelės namų poskyrio nuteistieji ir specialistės lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune. Išvykos dalyviams muziejaus gidas surengė edukacinę programą, kurios metu nuteistieji buvo supažindinti su Šaltojo karo laikotarpiu, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Sovietų Sąjungos ideologija Šaltojo karo metu, taip pat svarbiais Šaltojo karo įvykiais ir reiškiniais, kuriuos atspindėjo pateiktos nuotraukos ir vaizdo medžiaga. Vėliau nuteistieji ir specialistės išbandė savo jėgas karinius mokymus imituojančiose estafetėse, bei susipažino su originaliais Vietnamo ir Afganistano karo laikų Jungtinių Amerikos Valstijų ir Sovietų Sąjungos kariuomenių lengvaisiais ginklais. Edukacinės programos metu nuteistieji mokėsi išklausyti vienas kitą, gerino savo socialinius įgūdžius.

Po edukacinės programos nuteistieji kartu su specialistėmis apžiūrinėjo muziejuje eksponuojamus archeologinius radinius, šaltuosius ir šaunamuosius ginklus, amunicijos rinkinius, pasakojančius apie Lietuvos valstybės ir karybos istorijos raidą; „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą daiktus ir dokumentus, fotonegatyvų ir fotonuotraukų kolekcijas; užsienio valstybių kariuomenių uniformų kolekciją, dokumentų ir knygų rinkinį. Karo muziejus kaupia, saugo, restauruoja, tiria ir propaguoja Lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės kovų už laisvę ir nepriklausomybę paminklus, eksponatus, kurie pasakoja apie Lietuvos istoriją, ginklų bei karinės atributikos evoliuciją, materialinės ir dvasinės kultūros vertybes, supažindinančias su Lietuvos ir kitų valstybių istorija, karybos menu nuo seniausių laikų iki mūsų dienų.

Apsilankymo Vytauto Didžiojo karo muziejuje metu nuteistieji gilino savo istorines, politines ir kultūrines žinias, susipažino su Lietuvos ir pasaulio karyba nuo seniausių laikų, užfiksuojant svarbiausius istorijos įvykius.

Šiuo metu Pusiaukelės namuose bausmę atlieka 19 nutiestųjų. 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. sausio 22 d. 15:15
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos