Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Prieššventiniu laikotarpiu nuteistieji ir suimtieji nesijaučia vieniši

Praėjo dar vieni metai ir vėl laukiame svarbiausios metų šventės – Šv. Kalėdų. Šį kartą laukimas paženklintas kitokiu – karantininiu atspalviu. Nuteistiesiems – dar sunkiau. Jie ne tik atskirti nuo savo šeimų, bet ir nežino, kada savo artimuosiusgalės pamatyti laisvės atėmimo vietoje. Tai dar labiau ir giliau skatina susimąstyti apie svarbiausias gyvenimo vertybes: tikėjimą, meilę, gerumą, kilnumą, atleidimą, apie tai, kas suteikia tikrą laimę žmogaus gyvenime.

          Smagu, kad prieššventiniu laikotarpiu Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistieji ir suimtieji nesijaučia vieniši, 2020 m. gruodžio 21, 22 dienomis kartu su katalikų bažnyčios atstovais juos lankė įstaigos direktorius Dainius Sušinskas.

          2020 m. gruodžio 21 d. įstaigos direktorius kartu su Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapijos vikaru nuteistųjų iki gyvos galvos kalinių kapelionu Arūnu Peškaičiu aplankė Antrajame sektoriuje iki gyvos galvos kalinčius nuteistuosius, o tą pačią dieną kartu su Rumšiškių šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios parapijos klebonu – kun. Gintu Rumševičiumi Trečiajame sektoriuje laikomus suimtuosius. 2020 m. gruodžio 22 d. direktorius kartu su kunigu Gintu Rumševičiumi lankėsi Pirmajame sektoriuje ir su artėjančiomis šventėmis pasveikino uždaroje zonoje, nuobaudas atliekančius nuteistuosius.

          Svečiai aplankyti nuteistųjų atvyko su dovanėlėmis, o svarbiausia – su taip lauktais kalėdaičiais, be kurių krikščioniškas šv. Kūčių stalas neįsivaizduojamas. Kalėdaičių laužymo paprotys turi istorinę kilmę ir gilią simbolinę prasmę. Jų naudojimas primena senovės Eulogiją – bažnyčioje pamaldų metu pašventintą duoną, kurią tikintieji nešdavosi į savo namus ir padalindavo pamaldose nedalyvavusiems. Dvasininkai šią pašventintą duoną siųsdavo į savo parapijiečių namus kaip bendrystės ir tikėjimo vienybės su jais ženklą. Kalėdaičių baltumas primena širdies tyrumą, grynumą, o jų laužymas ir pasidalijimas – brolišką meilę. Dalintis kalėdaičiu šv. Kalėdų išvakarėse reiškia dvasines dovanas, kurių į pasaulį atnešė gimęs Kristus.

          Nuteistieji ir suimtieji yra dėkingi kunigui Gintui Rumševičiui, kunigui Arūnui Peškaičiui bei direktoriui Dainiui Sušinskui už apsilankymą, gražius žodžius ir palinkėjimus. Jie laužydami kalėdaitį šv. Kūčių metu išgyvens dvasinę bendrystę su savo artimaisiais, linkėdami jiems išlikti sveikiems šiuo sunkiu metu, siųsdami savo nuoširdžią meilę ir širdies šilumą.

Informacija atnaujinta 2020 m. gruodžio 23 d. 15:44

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos