Naujienos

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje nuteistųjų perkėlimas iš 2-o sektoriaus į naujai įrengtas gyvenamąsias patalpas 3-iame sektoriuje

2019-01-10

2019 m. sausio 9 d. 9.30 val. iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 2-o sektoriaus į naujai įrengto 3-io sektoriaus gyvenamąsias patalpas buvo perkelti 39 nuteistieji, kurie yra atsisakę dirbti, yra teisti už rezonansinius ar sunkius nusikaltimus, galintys daryti neigiamą įtaką kitų nuteistųjų resocializacijai bei siekiant gerinti kriminogeninę situaciją .

Įgyvendinus Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamą projektą „Sudaryti sąlygas sumažinti Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-iojo sektoriaus laisvės atėmimo bausmę atliekančių nuteistųjų pakartotino nusikalstamumo atvejų skaičių“, buvo žengti du visiškai nauji žingsniai - minėtas Pravieniškių įkalinimo įstaigos sektorius tapo pirmąja įstaiga, kur nuteistieji atlikinėja bausmę ne didžiulėse bendrabučio tipo gyvenamosiose sekcijose, o nedidelėse patalpose daugiausiai po 3-4 asmenis kiekvienoje iš jų.

Taip pat buvo panaikinta ginkluota įstaigos teritorijos perimetro apsauga, ją pakeitė modernios techninės ir inžinerinės priemonės.

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje perkeliant nuteistuosius buvo atliekamos kratos kartu su Viešojo saugumo tarnybos ir Kalėjimų departamento prevencinės grupės pareigūnais.

Buvo tikrinami pervežtų nuteistųjų asmeniniai daiktai ir turimi elektriniai prietaisai. Kratų metu buvo rasta ir paimta : 2 mobiliojo ryšio telefonai, 3 SIM kortelės ir laisvų rankų įranga. Kitų incidentų neužfiksuota. 

Pataisos namams stiprinti išorės ir vidaus apsaugą bei pervežant nuteistuosius padeda Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Taip pat tęsiamas nuteistųjų, darančių neigiamą įtaką kitiems nuteistiesiems perkėlimas teisės aktų nustatyta tvarka į kitas įkalinimo įstaigas.

Šiuo metu Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-iame sektoriuje laisvės atėmimo bausmę atlieka 685 nuteistieji.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. sausio 10 d. 16:45
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos