Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmajame sektoriuje paminėta Gedulo ir vilties diena

2019-06-17

1941 m. birželio 14 d. 3 val. nakties enkavedistai pradėjo masinius lietuvių areštus. Lietuviai ištisomis šeimomis buvo tremiami į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą. Per savaitę iš Lietuvos išvežta 30 tūkst. Lietuvos piliečių. Iki šiol tiksliai nenustatyta tikslaus ištremtųjų ir žuvusiųjų pakeliui į tremtį skaičiaus. Žmonės buvo tremiami krovininių traukinių vagonuose. Iš viso 1941–1952 m. iš Lietuvos buvo ištremta apie 132 000 žmonių, apie 28 000 iš jų žuvo.

Įvairiose Sibiro vietose tremtiniai buvo verčiami dirbti medkirčių, geležinkelio tiesėjų ir kt. sunkius fizinius darbus. Be to, juos vargino šaltos aplinkos sąlygos, jiems patiems teko statytis būstus. Ypač sunki padėtis buvo ištremtųjų į negyvenamas salas Lenos žiotyse, prie Laptevų jūros. Čia tremtiniai turėjo kone plikomis rankomis statydintis jurtas, žemines, barakus.

Birželio 14 d. paskelbta Gedulo ir vilties diena. Šią dieną Lietuvoje minimi tremtyje žuvę lietuviai.

Prisimenant šią skaudžią Lietuvai istoriją, savo tautos auką, Gedulo ir vilties diena paminėta ir Pravieniškių pataisos namų atvirosios kolonijos Pirmajame sektoriuje. Birželio 13-tą entuziazmo ir išradingumo nestokojantys Pirmojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus specialistai suorganizavo viktoriną, kurios klausimai buvo susiję su Laisvės kovomis, tremtimi, partizaniniu karu. O birželio 14-tą nuteistieji žiūrėjo filmą „Vienui vieni“.

Džiugu, kad iniciatyvūs įstaigos darbuotojai organizuoja panašaus pobūdžio renginius, dalijasi savo žiniomis ir mintimis su bausmę atliekančiais asmenimis.

Šiuo metu Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmajame sektoriuje laisvės atėmimo bausmę atlieka 627 nuteistieji.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. birželio 17 d. 11:15
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos