Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Pusiaukelės namuose vyko pasiruošimas Helovinui

2023-10-26

Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1-ojo kalėjimo specializuoto atviro tipo bausmės atlikimo vietoje (Pusiaukelės namuose) vyko pasiruošimas Helovino šventei.

 

Artėjant Helovino šventei pusiaukelės namų darbuotojai kartu su nuteistaisiais dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu darė įvairias dekoracijas, puošė patalpas. Susirinkusieji turėjo galimybę dirbti kūrybiškai, padiskutuoti apie Helovino šventimo tradicijas, tad pozityviai praleido laisvalaikį. Užsiėmimo metu buvo siekiama gerinti tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, kurti tarpusavio santykį.

 

Helovinas  (Visų Šventųjų dienos išvakarės) - šventė, kai pažymimas gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių ribos simbolinis išnykimas. Ji simbolizavo šalčio, tamsos, nykimo laiko pradžią, todėl palaipsniui imta sieti su žmogaus mirtimi. Kai kuriose istorijose pasakojama, kad tą dieną atsiskyrusios nuo kūno dvasios ir tos, kurios mirė per praėjusius metus, grįžta ieškodamos kūnų, kuriuos galėtų apsėsti per ateinančius metus. Buvo tikima, kad tai vienintelė sielų viltis įgauti pomirtinį gyvenimą.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2023 m. spalio 30 d. 08:36