Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena – paminėta laisvės atėmimo įstaigoje

2021-09-13

Kasmet rugsėjo 10 dieną yra minima „Pasaulinė savižudybių prevencijos diena“. Tai aktuali tema ir laisvės atėmimo įstaigose.

 

Pravieniškių Atvirojoje kolonijoje minint šią dieną vyko „Tylos žygis“. Nuteistieji kartu su Resocializacijos skyriaus darbuotojais tylėdami žygiavo 5 ratus per Atvirosios kolonijos lauko teritoriją. Po žygio nuteistieji suvaidino mini spektaklį „Keturios vertybės“. Vyko diskusijų grupė apie patirtus pojūčius „Tylos žygio“ metu. 

 

Trečiojo sektoriaus nuteistieji dalyvavo draugiškame bėgime.

 

Po renginių Resocializacijos skyriaus darbuotojai kartu su nuteistaisiais bendravo, džiaugėsi rudenišku šiltu oru bei kvietė keisti nuostatas dėl suicidinio elgesio, skatino daugiau sužinoti apie pagalbos galimybes. Ragino pastebėti ir puoselėti gerąsias žmonių savybes, kad jie galėtų jas paversti savo privalumais ir galimybėmis.

 

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistųjų komanda yra užregistruota Valstybinio psichikos sveikatos centro valdybos organizuojamoje „Psichikos sveikatos olimpiadoje“. Šios olimpiados tikslas - padėti pažinti nuteistųjų gabumus ir elgesį, atskleisti sukauptas žinias ir talentus, kurie dažnai kasdienybėje taip ir lieka nepastebėti, neatsiskleidę, kai žmogus - jautri asmenybė, kuriai svarbus palaikymas, pritarimas, pripažinimas.

 

Kalbant apie savižudybes, tai daugumos jų galima išvengti. Labai dažnai, kai žmogus sakosi pavargęs nuo gyvenimo, nemato gyvenimo prasmės toliau gyventi, į tai arba numojama ranka, arba jam pasakojama apie kitus žmones, kuriems buvo dar blogiau. Nei viena, nei kita tokiam žmogui nepadeda. Pirmas kontaktas su žmogumi labai svarbus. Dažnai susitikimas su juo vyksta prie kitų žmonių gydymo įstaigoje arba viešoje vietoje, kur atviras pokalbis – gana sunkus. Pirmiausia būtina rasti tinkamą vietą ramiam ir konfidencialiam pokalbiui. Skirti pakankamai tam laiko. Suicidinių minčių turintis asmuo paprastai tik per ilgesnį laiką atsiveria, tad reikia būti psichologiškai pasirengusiam suteikti jam tokią galimybę. Svarbiausias dalykas yra išklausyti jį.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 13 d. 15:38
 

AKTUALU!

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ(nuteistųjų giminėms ir artimiesiems)

Pasimatymų biurų telefono nr.

Pirmasis sektorius (8 346) 56303

Antrasis sektorius (8 346) 56489

Trečiasis sektorius (8 346) 56288

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?