Naujienos

Pareigūnai užkardė didelio kiekio draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų patekimą į 1-o sektoriaus teritoriją

2018-12-05

Š. m. gruodžio 5 d., apie 4.30 val., patrulinės grupės pareigūnai, stebėdami pataisos įstaigų prieigas, pastebėjo mišku einančius du įtartinus asmenis. Jie artinosi link Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 1-o sektoriaus apsauginės tvoros. Vienas iš jų ant nugaros nešėsi juodos spalvos kuprinę.

Įtarę, kad netrukus gali būti atliktas permetimas į pataisos įstaigos teritoriją, patrulinės grupės pareigūnai nedelsiant sulaikė įtartinus asmenis.

Apie įvykį informuoti Kauno m. VPK, Kaišiadorių raj. PK pareigūnai, kuriems atvykus nustatytos sulaikytųjų tapatybės, išardyti sulaikytųjų turėtoje kuprinėje rasti paketai.

Nustačius sulaikytųjų tapatybes paaiškėjo, kad vienas iš sulaikytųjų asmenų laisvės atėmimo bausmę yra atlikęs Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 1-ame sektoriuje, iš kurio į laisvę paleistas 2006 m. Vėliau šis asmuo bausmę atlikinėjo Alytaus pataisos namuose iš kurių paleistas vos prieš pusmetį, t. y. šių metų gegužę. Antrasis sulaikytas asmuo – taip pat prieš 19 metų buvęs Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistasis. Abu ankščiau teisti už vagystes.

Sulaikyti asmenys prisipažino, kad turėjo tikslą atlikti draudžiamų daiktų permetimą į Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 1-o sektoriaus teritoriją ten bausmę atliekantiems nuteistiesiems. Sulaikytųjų kuprinėje buvo rasta net 12 kruopščiai paruoštų paketų, kuriuose buvo supakuota 27 mobilaus ryšio telefonai, perėjimas įkrovikliui, Playstation WiFi – 1vnt., Sim kortelių „Labas“ – 16 vnt., Sim kortelių „Ežys“ – 2 vnt., Sim kortelių „Pildyk“ – 13 vnt., micro SD – 1 vnt., įkrovikliai – 8 vnt., ausinės su laisvų rankų įranga – 4 vnt., įkrovimo laidai – 12 vnt.

Tarp kuprinėje turėtų paketų taip pat rasti ir siūlų ritinėliai bei izoliacinė juosta. Todėl darytina prielaida, kad specifiškai paruošti paketai turėjo būti ne permesti, o siūlų pagalba, juos permetus ir nutiesus, suleisti į sektoriaus teritoriją.

Turimais duomenimis, iš sulaikytųjų asmenų paimti nuteistiesiems turėti draudžiami daiktai turėjo patekti nuteistiesiems, kurie laisvės atėmimo bausmę atlikti į 1-ą Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos sektorių perkelti iš Alytaus pataisos namų.

Sulaikytus asmenis ir jų turėtus draudžiamus nuteistiesiems daiktus išsivežė policijos pareigūnai.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. gruodžio 5 d. 13:28
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos