Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Paminėta laisvės gynėjų diena

1991 m. sausio 13-ąją sovietų kariuomenei užpuolus nepriklausomą Lietuvos valstybę, žuvo trylika jos gynėjų. Dauguma įstaigoje bausmę atliekančių vyrų tų kruvinų įvykių dieną net nebuvo gimę arba dar tik nerūpestingai statė sniego pilis savo vaikiško pasaulio kiemuose.

 

Supažindinant nuteistuosius su Lietuvos nepriklausomybės gynimo istorija bei prisimenant kritinį Lietuvos valstybės išlikimo laikotarpį, Pirmajame sektoriuje visą savaitę vyko vaidybinio pilnametražio Robert Mullan filmo „Mes dainuosime“, atkuriančio įvykius prie Televizijos bokšto bei Parlamento, peržiūra. Atsižvelgiant į karantino sąlygas, filmas buvo žiūrimas nedidelėmis grupelėmis. Nuteistieji, kartu su filmo herojais, galėjo išgyventi svetimšalių agresijos siaubą, ryžtą ginti savo tautiškumą ir išlydėti į paskutinę kelionę žuvusiuosius už laisvę. Beje, ilgiau Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje bausmę atliekantys nuteistieji dar prisimena sovietinio Pravieniškių kalėjimo karinės diktatūros bei nesiskaitymo su žmogumi dvasią, ir tikisi, kad artimiausiu metu bausmės atlikimo vietose nebeliks ir jos likučių. 

 

Laisvės gynėjų dienos proga nuteistieji taip pat galėjo pasitikrinti savo istorines žinias viktorinos apie sausio 13-ąją pagalba.

 

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Trečiajame sektoriuje ši istorinė diena paminėta žiūrint filmą apie Lietuvą sukrėtusius įvykius.

 

Resocializacijos skyriaus specialistai kartu su nuteistaisiais, kuriems suteikta teisė be sargybos arba be palydos vykti už pataisos įstaigos teritorijos ribų prisijungė prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, prisiminė tą dieną vykusius kraupius įvykius. 

Norisi kartu tikėti, kad laisvės gynėjų kraujas buvo pralietas ne veltui, ir matyti klestinčią ne tik Lietuvos valstybę, bet ir jos socialinės reabilitacijos įstaigas.

 

Informacija atnaujinta 2022 m. sausio 13 d. 16:40

AKTUALU!

INFORMACIJA DĖL PASIMATYMŲ(nuteistųjų giminėms ir artimiesiems)

Pasimatymų biurų telefono nr.

Pirmasis sektorius (8 346) 56303

Antrasis sektorius (8 346) 56489

Trečiasis sektorius (8 346) 56288

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?