Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Nuteistieji paminėjo Pasaulio cepelinų dieną

2021-02-08

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrojo sektoriaus nuteistieji maisto ruošos seminarų metu minėjo Pasaulio cepelinų dieną. Amerikos lietuvis J. Vaičiūnas įgyvendino iniciatyvą, jog vasario mėnesį visose pasaulio šalyse būtų pradėta švęsti Pasaulio cepelinų diena (pirmasis vasario mėnesio sekmadienis). Šią dieną visi raginami kartu su šeima gaminti ir skanauti cepelinus. Šioje iniciatyvoje antrus metus iš eilės dalyvavo ir Antrojo sektoriaus nuteistieji.

Laikantis visų saugumo reikalavimų, Resocializacijos skyriaus specialistai surengė septynis maisto gaminimo ruošos seminarus, kuriuose buvo pasakojama cepelinų patiekalo kilmė ir ypatumai. Edukaciniame užsiėmime „Pasigamink skaniausią cepeliną“ aktyviai dalyvavo ir nuteistieji iki gyvos galvos.

Seminaro metu kiekvienas dalyvavęs turėjo galimybę pagaminti bent vieną cepeliną su mėsos arba varškės įdaru. Juos skanaujant buvo diskutuojama apie skirtingus patiekalo gaminimo būdus, pasakojama apie šeimos tradicijas. Atsirado ir nuteistųjų, kurie atskirai gamino savo šeimos tradicinius cepelinus, naudojo įvairius prieskonius ar net česnaką.

Vienas iš dalyvių lipdydamas didžkukulį išreiškė nuostabą: „Niekada negalvojau, kad kada nors gaminsiu cepelinus, o juolab kalėjime, mama tikrai nepatikės...“ Svarbu pažymėti ir kitus atsiliepimus: „Pirmą kartą per septynis metus nesijautė, kad atlieku bausmę, labai ačiū...“

Tokie užsiėmimai nukelia arčiau namų ir skatina keistis. Dirbant grupėse, nuteistieji lavina bendravimo įgūdžius ir stiprina pozityvius tarpusavio santykius. Draugiška aplinka padeda atsipalaiduoti.

Dėl sulaukto didelio nuteistųjų susidomėjimo, tikimasi, jog ši graži tradicija tęsis ir toliau.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. vasario 8 d. 11:46
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos