Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Nuteistųjų sąmoningumas ugdomas jogos būrelyje

2019-08-13

Joga – tai indų filosofijos mokymas, apimantis įvairius fizinius ir mentalinius pratimus kaip asanos, pranajamos, meditacija.Joga grindžiama idėja, kad su fizinių pratimų ir meditacijos pagalba žmogus gali nuraminti dvasią, pasiekti gilesnę įžvalgą.

Jogos būrelis Trečiajame sektoriuje veikia jau antri metai. Jo veikla orientuota į nuteistųjų geros savijautos bei sąmoningumo ugdymą. Užsiėmimai vyksta kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį. Juos veda vienas iš nuteistųjų. Šių užsiėmimų metu nuteistieji praktikuoja įvairius jogos pratimus.

2019 m. rugpjūčio 10 d. vykusio renginio metu jogos būrelio nariai išbandė naują meditacijos praktiką – Kundalini meditaciją. Ši meditacija – tai gyvybinės energijos pakėlimas į aukštesniuosius sąmonės centrus. Iš daugybės meditacijos rūšių pastaroji laikoma bene viena sudėtingiausių.

Būrelio nariai visada džiaugiasi, sulaukdami svečių iš laisvės. Šiais metais Trečiajame sektoriuje jų lankėsi ne vienas. Svečiai ne tik bendrauja su nuteistaisiais, bet ir išmoko naujų praktikų. Nuteistieji yra dėkingi Airidai Kandrošovaitei ir Indrei Radzevičiūtei, kurios pristatė nuteistiesiems Interdance globalaus judėjimo siela teoriją, kartu su jais meditavo bei pravedė paskaitą apie šio judėjimo, kilusio iš Filipinų, prasmę. Darius Šarauskas papasakojo nuteistiesiems apie budizmo tikėjimą, kelio į save paiešką bei užsiėmė meditacija pagal Zen metodika. Savo patirtimi su jogos būrelio nariais dalijosi gydomųjų mankštų ir masažų meistras – Reiki praktikas Ercan Sonmez, o bhakti jogas, vedų psichologas Anantara Das (Algis Razminas) supažindino su Vedų kultūra, jos ideologija.

Jogos praktika gerina bendrą nuteistųjų savijautą, lankstumą, gebėjimą susikoncentruoti, ugdo valios stiprybę. Naudojama sąmoningo kvėpavimo meditacija padeda harmonizuoti kūne vykstančius gyvybinius procesus, mažiną įtampą bei nuramina protą ir mintis. Būrelio veikla nuteistiesiems suteikia vilties ir pasitikėjimo savo jėgomis, motyvuoja siekti teigiamų pokyčių savo gyvenime.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugpjūčio 13 d. 15:47