Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS PASITIKĖJIMO TELEFONAS 

 (8 5) 271 9022

pasitikejimas@kalejimai.lt

 

Naujienos

Nuteistųjų dovana – kryžius partizanams atminti

Tęsiant gražų ir ilgalaikį bendradarbiavimą tarp Lietuvos kalėjimų tarnybos (toliau-LKT) Pravieniškių 1-ojo kalėjimo Resocializacijos skyriaus ir Pravieniškių seniūnijos, LKT atstovai susitiko su Pravieniškių seniūnu Kęstučiu Marcinkevičiumi. Šio susitikimo tikslas buvo paminėti artėjančią Mirusiųjų atminimo dieną. Ši visuomeninė akcija yra labai svarbi ir Pravieniškių gyvenvietės istorijai, nes pagerbiami šios gyvenvietės apylinkėse veikę ir žuvę kovotojai už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. 

 

Pravieniškių 1-ojo kalėjimo nuteistieji, dalyvaujantys meninės kūrybos būrelio „Kurkime grožį“ veikloje, Lietuvos ir Pravieniškių partizanų kovų atminimui pagamino simbolišką paminklinį Gediminaičių kryžių ir taip įprasmino kovotojų už Lietuvos laisvę atminimą.

 

Šis dvigubas kryžius jau yra tapęs rezistencijos kovų simboliu ir buvo skirtas pagerbti žuvusiems šio regiono partizanams. Kryžius buvo pastatytas Pravieniškių miestelyje bendruomenės parinktoje vietoje. Kryžiaus atidengimo metu Pravieniškių seniūnas paminėjo, kad gyvenvietėje yra likę gyvi dar keli pasipriešinimo kovų dalyviai, tad buvo sutarta, kad kitą kartą būtinai bus organizuojamas bendras susitikimas ir su jais.

Informacija atnaujinta 2023 m. lapkričio 3 d. 20:03