Naujienos

Nuteistieji pynė Advento vainikus

2018-11-27

Artėjant Didžiajai metų šventei – Šv. Kalėdoms, VŠĮ Elektrėnų profesinio rengimo centro dalykų mokytojai Ona Patronaitienė, Danutė Krampienė ir Liudvikas Rūtaitis kartu su 1-o sektoriaus Resocializacijos skyriaus specialiste Daiva Čiurinskiene, lapkričio 27 d. organizavo renginį „Advento vainiko pynimas“ 1-ame sektoriuje bausmę atliekantiems ir besimokantiems Elektrėnų profesinio rengimo centre „Suvirintojų“ , „Siuvinių gamintojų“ specialybės bei „Siuvėjų“ būrelio grupių nuteistiesiems.

Kiekvienam nuteistajam buvo suteikta galimybė prisidėti prie Advento vainiko pynimo. Vainiko pynimui ir puošimui buvo naudojamos visada žaliuojančios eglės ir pušies šakos, kuriomis išreiškiama viltis ir nesibaigiantis amžinas gyvenimas.  Taip pat buvo naudojama pušies ir eglių kankorėžiai, kaštonai, gilės, raugerškio uogos, linai bei blizgantys karoliukai ir kaspinai.

Renginio metu nuteistiesiems buvo akcentuojama, jog gražiausia Advento puošmena – Advento vainikas.  Kaip ir žiedas, taip ir vainikas yra ištikimybės ženklas, Dievo ištikimybės pažadams ženklas. Advento vainiką papuošia ir žvakės, kurios įžiebiamos kiekvieną Advento sekmadienį po vieną ir turi vardus: pirmoji žvakė – Ramybė, antroji – Tikėjimas, trečioji vadinama – Meile, o ketvirtoji – Viltimi. Seni žmonės kalba, jog degdamos žvakės tarpusavyje kuždasi. Žvakių šviesoje kiekvienas ir didelis, ir mažas pasižadėdavo būti geresniu, teisingesniu ir sąžiningesniu.

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 1-ame sektoriuje šiuo metu laisvės atėmimo bausmes atlieka 590 nuteistųjų.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. lapkričio 27 d. 16:50
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos