Naujienos

Nuteistieji paskelbė bado akciją

2018-12-05

2018 m. gruodžio 4 d. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-iame sektoriuje 23 nuteistieji atsisakė valgyti ir pradėjo bado akciją.

Nuteistieji raštiškai nurodė, kad atsisakymo valgyti priežastis - trūksta tvarkos ar higienos nuteistųjų valgykloje, netinkama maisto kokybė ir kitos panašios priežastys.

Tačiau šis nuteistųjų badavimas yra nepagrįstas ir jų veiksmai yra neteisėti, kadangi tikroji šios bado akcijos priežastis yra kita - siekiant mažinti subkultūros apraiškas bei nuteistųjų skundus, kad kai kurie indai yra skirtingų spalvų ar apgadinti, o tai gali įtakoti subkultūros apraiškų plitimui įstaigoje, bendroje nuteistųjų valgykloje buvo pakeisti visi indai (lėkštės, dubenėliai, puodeliai) naujais.

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 3-iame sektoriuje surengus susirinkimą su nuteistaisiais, buvo nurodyta nutraukti neteisėtą badavimą. Nuteistieji supažindinti su neteisėto badavimo pasekmėmis ir galimais padariniais jų sveikatai, išaiškintos teisės, atsakomybė ir pasekmės.

Tą pačią dieną apie 16.00 val. trys nuteistieji pareiškė raštiškai, kad atsisako badavimo. Turėta duomenų, kad ir kiti nuteistieji ketina atsiimti pateiktus pareiškimus dėl badavimo pradėjimo. Šiandieną likę 5 nuteistieji, kurie vis dar badauja.

Įstaigos vadovybė bei kiti pareigūnai principingai laikysis nuostatos ir visomis galimomis priemonėmis sieks mažinti subkultūros apraiškas pataisos namuose.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. gruodžio 5 d. 13:24
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos