Naujienos

Nuteistieji nutraukė bado akciją

2018-11-28

2018 m. lapkričio 28 d. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktoriaus įsakymu nutrauktas Bausmių vykdymo kodekso 119 str. 1 dalyje numatytų laikinų priemonių taikymas nuteistiesiems, išnykus jų panaudojimo pagrindams – nutraukus bado akciją.

Masinis nuteistųjų badavimas buvo nepagrįstas ir jų veiksmai buvo neteisėti. Nuteistieji teikė raštiškus pareiškimus atsisakydami valgyti pataisos namuose gaminto maisto, skelbdami bado akciją - taip reikšdami nepasitenkinimą vidaus tvarkos taisyklių pakeitimais.

Nuteistųjų badavimo laikotarpiu įstaigos vadovybė ir kiti pareigūnai, psichologai ir sveikatos priežiūros specialistai vykdė intensyvų dialogą – aiškinamąjį darbą, nuteistuosius konsultavo, supažindino su galimais badavimo padariniais sveikatai, analizavo skundus.

Laiškų išsiuntimas, taip pat gautų laiškų, pašto bei perduodamų siuntinių ir smulkiųjų paketų įteikimas, pasimatymų suteikimas, maisto produktų ir būtiniausių reikmenų pirkimas, paskatinimo priemonių skyrimas, leidimas skambinti telefonu, kultūros, sporto ir kitų masinių renginių organizavimas nuo 2018 m. lapkričio 15 d. buvo laikinai sustabdytas nuteistiesiems, kurie ėmėsi neteisėtų grupinių veiksmų, šiurkščiai pažeidžiančių pataisos įstaigos vidaus tvarką, nepagrįstais ir neteisėtais veiksmais skelbdami masinę bado akciją.

Šiuo metu Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje laisvės atėmimo bausmes atlieka 2128 nuteistieji.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. lapkričio 28 d. 11:27
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos