Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Nuteistieji itin geranoriškai dalyvavo svečio pravestoje prevencinėje paskaitoje

Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos Antrajame sektoriuje narkotikų prevencijos tema paskaitą vedė Linas Karalius, kuris nuo 2001 m. pradėjo domėtis dvasiniu žmogaus tobulėjimu, tapo vegetaru, nustojo vartoti svaigalus. Visuomenininkas, sąmoningumo ir geros savijautas konsultantas, keturis metus dirbo Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo skyriuje, kuriame jo tiesioginės pareigos buvo narkotikų prevencijos kuravimas Vilniaus miesto švietimo įstaigose.

Prevencinėje paskaitoje vyko diskusija apie psichotropinių medžiagų sampratą. Kiekvienas paskaitos dalyvis turėjo galimybę pasisakyti, kaip supranta šią sąvoką. Paskaitoje Linas Karalius klausytojams pristatė psichotropinių medžiagų grupes, į kurias įeina narkotikai, alkoholis, cigaretės ir netgi kava. Vizualiai lentoje buvo pateikta informacija apie žmogaus organizme vykstančius pokyčius vartojant įvairias psichotropines medžiagas. Paskaitos metu buvo akcentuojama, kad noras įveikti savo baimes, noras atsipalaiduoti, sumažinti įtampą, pamiršti rūpesčius yra vienos iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės vartoja aukščiau išvardintas medžiagas. Buvo pateiktos įvairių socialinių, psichologinių ir medicininių narkotinių medžiagų vartojimo pasekmės. L. Karalius pasidalino savo gyvenimiška patirtimi, potyriais ir papasakojo, kas lėmė tokius kardinalius jo, kaip asmenybės, pasikeitimus, taip pat dalinosi patarimais, kaip reikėtų gyventi, kad gyvenimas būtų kupinas geros nuotaikos ir džiaugsmo. Paskaitos pabaigoje svečias portugalų kalba sudainavo ir sugrojo keletą dainų bei prisipažino, kad jis gitara išmoko groti tik prieš 3 metus.

Šios bendros veiklos metu nuteistieji itin geranoriškai dalyvavo, tarpusavyje dalinosi savo išgyvenimais, buvo gerai nusiteikę bei mokėsi išklausyti kitų nuomonės, negailėjo aplodismentų svečiui, kuris pažadėjo dar kartą atvykti į įstaigą.

Tokio pobūdžio paskaitos daro teigiamą poveikį žmonėms, kurie turi laiko apmąstyti savo veiksmus ir priimti sprendimą keistis į teigiamą pusę.

Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 1 d. 10:45

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos