Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Nuteistieji paminėjo Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną su svečiais

2019-07-08

 

Valstybės diena – Lietuvos valstybinė šventė, kuri yra švenčiama liepos 6 d. minint pirmojo ir vienintelio suvienytos Lietuvos valstybės vadovo Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimą.

1990 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas įstatymu „Dėl švenčių dienų“ liepos 6-ąją – Mindaugo karūnavimo dieną – paskelbė Valstybės dienos švente. Mindaugo karūnavimo, kaip Lietuvos valstybės europinio pripažinimo, diena jau buvo minima ir nepriklausomoje Lietuvoje prieš sovietinę okupaciją.

1253 m. Kulmo vyskupas Henrikas karaliaus karūnomis vainikavo Lietuvos kunigaikštį Mindaugą ir jo žmoną Mortą. Profesorius Edvardas Gudavičius nustatė tikslią karūnacijos datą – 1253 m. liepos 6-ąją. Mindaugo krikštas (1251 m.) ir karūnacijos ceremonija (1253 m.) leido jaunai Lietuvos valstybei tapti to meto lotyniškosios viduramžių Europos politinės sistemos dalimi ir įteisino Lietuvos karaliaus Mindaugo, kaip suverenaus Europos monarcho, valdžią. Nors katalikiška Lietuvos karalystė gyvavo vos 10 metų, svarbiausias karaliaus Mindaugo karinės, politinės ir diplomatinės veiklos laimėjimas – suvienyta Lietuvos valstybė – išliko, nepaisant istorinių iššūkių.

Valstybės dienai paminėti ir siekiant mažinti narkotinių bei psichiką veikiančių medžiagų vartojimą pataisos namuose, plėtoti prevencinę veiklą, skatinant pozityvų užimtumą, į Pravieniškių pataisos namų -atvirosios kolonijos Trečiąjį sektorių jau trečią kartą į susitikimą su nuteistaisiais atvyko mąstytojas, rašytojas, keliautojas, improvizatorius, pramoninio alpinizmo saugumo vadovas Kęstutis Kaupas. Svečio nuomone, nuteistieji yra mūsų visuomenės sukurtas produktas. Nuteistasis – tai galbūt kažkada nepaglostytas, nesudrausmintas, nelauktas, niekieno nemylėtas vaikas ar paauglys, ieškojęs saugumo, globos netinkamų draugų būryje. Pasak Kęstučio Kaupo, jis pats yra praėjęs „gyvenimo mokyklą“, todėl šiuo metu nori atiduoti duoklę tiems, kuriems reikia gero žodžio, teigiamų, pozityvių minčių ir postūmio keistis. Šį kartą Kęstutis Kaupas atvyko ne vienas, kartu atsivežė savo draugą – gitaristą, muzikos terapeutą iš Norvegijos Kjell Schibsted Sandvik. Salėje visiškoje tyloje skambėjo jo atliekama muzika ir dainos. Kjell Schibsted Sandvik teigė, kad įkalinimo įstaigoje lankosi pirmą kartą, bet ne paskutinį, nes pajautė, kad muzikiniai garsai palietė nuteistųjų širdis ir sielas.

Įstaigoje bausmę atliekantys nuteistieji džiaugėsi galėję pasiklausyti gerų, padrąsinančių žodžių, gyvos muzikos, paspausti svečiams rankas ir pakviesti juos atvykti dar ne vieną kartą.

Renginį organizavo Trečiojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus specialistai.

Šiuo metu Trečiajame sektoriuje bausmę atlieka 793 nuteistieji.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. liepos 9 d. 09:19