Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Metų pabaiga – puiki galimybė apmąstyti praėjusius metus

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrojo sektoriaus nuteistieji šventinį laikotarpį išnaudoja analizuodami savo jausmus.

Šiemet Kalėdos kitokios ne tik nuteistiesiems, bet ir kiekvienam mūsų. Pandemijai įgavus pagreitį, vis labiau ilgimasi namų ir artimų žmonių šalia.

Atsižvelgdami į esamą situaciją, laikydamiesi saugaus atstumo bei kitų karantino reikalavimų, Resocializacijos skyriaus specialistai suorganizavo savirefleksijos grupę „Atpažink save“, kurios metu buvo suteikta galimybė išreikšti ir analizuoti savo jausmus.

Grupėje dalyvavo ne daugiau nei dešimt tame pačiame būryje gyvenančių nuteistųjų. Užsiėmimą sudarė trys etapai: pirmasis – įvadas į jausmų reflektavimą, jausmų atpažinimas ir individualus supratimas, antrasis – diskusija apie skirtingas situacijas arba tos pačios situacijos analizavimas atsižvelgiant į kiekvieno nuteistojo asmeninę patirtį bei suvokimą ir trečiasis etapas, kai užsiėmimo metu pateikiama situacija ir kiekvienas nuteistasis turi individualiai raštu aprašyti kylančias mintis ir jausmus. Paskutinio susitikimo metu refleksijos lapai buvo surenkami, tačiau niekam neviešinami, taip sudarant teisę pačiam nuteistajam pasirinkti, kiek jis pasiruošęs atsiverti kitiems.

Savirefleksijos metu ypač svarbus geras santykis su grupe, nes kalbant apie neigiamus išgyvenimus dalyviai turi jaustis saugiai. Jeigu tokios galimybės grupėje nėra, privaloma suteikti galimybę nuteistajam reflektuoti raštu. Būtent todėl grupės metu buvo pristatomi trys būdai, kurie padeda atskleisti vidinius jausmus ir išgyvenimus.

Tokie užsiėmimai skatina atsigręžti į savo asmenybę ir padeda lengviau suprasti savo elgesį bei kylančius jausmus. Reflektuojant savo sąveiką su mus supančiais įvykiais, galima lengviau valdyti agresiją, susitaikyti su liūdesiu ir gebėti priimti skirtingas situacijas.

 

Informacija atnaujinta 2020 m. gruodžio 29 d. 16:48

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos