Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Martino Liuterio Kingo dienos paminėjimas

2021-01-20

„Aš turiu svajonę, – sakė Martinas Liuteris Kingas 1963 m. Vašingtono demonstracijos metu – kad mano vaikai vieną dieną galės mokytis kartu su baltaodžių vaikais“. Šie ir kiti faktai prisiminti minint M. L. Kingo dieną Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmajame sektoriuje. Minėjimas vyko mažomis grupelėmis laikantis visų karantino sąlygų.

„Pasipriešinti smurtui be smurto,“ – dar viena M. L. Kingo frazė, apskriejusi visą pasaulį. Ji buvo užfiksuota animacinio filmo su integruotais dokumentiniais kadrais „Mano draugas Kingas“ peržiūros metu.

Kalbėta apie žmogaus teisių gynimo esmę. Juk vienodų galimybių suteikimas kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo jo socialinės padėties ar įsitikinimų yra būtinas.

Mėginta atsakyti į klausimą, kaip asmeniškai aš laikausi kiekvieno žmogaus lygiavertiškumo principo. Vieniems šis klausimas pasirodė ne vietoje, kiti bandė teisinti nelygybę, remdamiesi kolonijos sovietinėmis tradicijomis. Buvo ir teigusių, jog vienodai vertina kiekvieną likimo draugą, atsidūrusį šalia.

Vis dėl to klausimas liko atviras: „Ar, reikalaudami teisių sau, taikome vienas svarstykles, o suteikdami jas aplinkiniams, kitas? Ar yra vieta, kurioje amžinasis įstatymas– „Visa, ko norite, kad jums darytų žmonės, ir jūs patys jiems darykite,“– nustoja galiojęs?

Martinas Liuteris Kingas – amerikiečių dvasininkas, įžymus afroamerikiečių pilietinių teisių judėjimo lyderis, aktyvistas, žmogus, pakeitęs istoriją. Jo dėka juodaodžiai tapo lygiaverte visuomenės dalimi, buvo panaikintas jų mokyklų, sėdimųjų vietų, tualetų atskyrimas nuo tų, kuriais naudojosi baltaodžiai. Jo dėka buvusių vergų sūnūs galėjo susėsti prie vieno stalo su buvusių vergvaldžių sūnumis. Jo pagrindinis tikslas buvo užtikrinti Jungtinėse Valstijose progresą pilietinių teisių atžvilgiu.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. sausio 20 d. 17:24
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos