Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Maisto ruošimo seminarų metu nuteistieji paminėjo Pasaulio cepelinų dieną

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus specialistai, vasario mėnesį surengė keturis maisto gaminimo seminarus, kuriuose buvo pasakojama cepelinų kilmė ir ypatumai. Maisto ruošimo seminarų metu nuteistieji paminėjo Pasaulio cepelinų dieną. Edukaciniame užsiėmime „Lietuviškų patiekalų gaminimas“ aktyviai dalyvavo ir nuteistieji iki gyvos galvos.

Seminaro metu kiekvienas dalyvis turėjo galimybę pagaminti bent vieną cepeliną su mėsos ar varškės įdaru. Pasigaminę patiekalus, susėdo prie bendro stalo, skanaudami diskutavo apie skirtingus cepelinų gaminimo būdus, įvairius pateikiamus padažus prie jų. Bausmę atliekantys ir maisto ruošimo seminaruose dalyvavę asmenys prisiminė ir papasakojo šeimos tradicijas ruošiant šį patiekalą.

Tokio pobūdžio užsiėmimai nuteistuosius mintimis nukelia arčiau namų ir skatina keistis. Dirbant grupėse, lavinami bendravimo įgūdžiai ir stiprinami pozityvūs tarpusavio santykiai. Draugiška aplinka padeda atsipalaiduoti.

Amerikos lietuvis J. Vaičiūnas įgyvendino iniciatyvą, jog vasario mėnesį visose pasaulio šalyse būtų pradėta švęsti Pasaulio cepelinų diena. Šią dieną visi raginami kartu su šeima gaminti ir skanauti cepelinus.

Šiemet Antrojo sektoriaus nuteistieji prisijungė prie šios gražios iniciatyvos. Dėl sulaukto didelio nuteistųjų susidomėjimo, tikimasi, jog ši graži tradicija bus tęsiama toliau ir ateityje.

 


Informacija atnaujinta 2020 m. kovo 10 d. 15:03

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos