Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Lietuvos liaudies buities muziejaus renginys „Jokūbinės, Pabaigtuvės“ Trečiojo sektoriaus nuteistiesiems

2019-07-31

Liepos 25 d. lietuviai nuo seno ruošdavosi rugiapjūtės pabaigtuvėms. Ši diena buvo vadinama Nuobaigomis. Lietuvoje įvedus krikščionybę, Nuobaigų šventė sutapatinta su šv. Jokūbo varduvėmis. Senovės lietuviai švęsdavo Jokūbo varduves arba rugiapjūtės pabaigtuves, kuomet ritualinėmis apeigomis užbaigiamas vienas pagrindinių vasaros lauko darbų.      

Bendradarbiaujant su Lietuvos liaudies buities muziejumi ir skatinant nuteistųjų resocializaciją 2019 m. liepos 30 d. Trečiojo sektoriaus nuteistiesiems buvo suorganizuotas ypatingas renginys - „Jokūbinės, Pabaigtuvės“. Šį renginį pravesti sutiko svečias iš Rumšiškių -  etnografas Algirdas Šalkauskas.

Nuteistiesiems buvo suteikta puiki proga susipažinti su senovės lietuvių liaudies papročiais bei apeigomis minint šv. Jokūbo varduves. Garbus svečias atvyko pasipuošęs tradiciniais drabužiais, su šiaudine skrybėle ir pintine, pilna „smetoninių“ laikų žaidimų.  Rodos, pintinėje tilpo visas kultūrinis paveldas, kuris nuo pirmų akimirkų auditoriją lyg užbūrė. Susitikimo metus lektorius Algirdas Šalkauskas papasakojo, kaip atsirado senovės žaidimai ir kurie iš jų žaidžiami iki šių dienų. Lietuviai tokius žaidimus kaip nardai ar dėlionės žaisdavo jau nuo neatmenamų laikų, atlaidų, vakaruškų ar poilsio laiku. Visi susirinkusieji buvo užimti įvairiais žaidimais, tačiau daugiausiai savo dėmesio skyrė logikos reikalaujančioms užduotims.

Kaimynas iš Lietuvos liaudies buities muziejaus atsinešė pilną pintinę žaidimų, o nuteistiesiems paliko pilną pintinę moralinio džiaugsmo, neišdildomų įspūdžių bei malonios patirties .

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. liepos 31 d. 14:06
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos