Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

„Langas į nuteistojo pasaulį“

2020-01-17

Priklausomybė – daugelį žmonių užklumpanti bėda. Jos pasekoje žmogų lydį begalės kitų nesėkmių – besaikis alkoholio ir narkotikų vartojimas, sveikatos sutrikimai, šeimos ir draugų praradimai, nusikaltimai ir galiausiai kalėjimas. Kada sustoti? Kurioje vietoje esant pasakyti sau, kad gyvensiu kitaip? Galbūt tokį klausimą sau užduoda daugelis priklausomų asmenų. Pabando vieną kartą, pabando antrą kartą, nepavyksta, pasiduoda ir toliau savo priklausomybės būna skandinamas į dugną. Bet yra tokių, kurie atsidūrę dugne, atsispiria į jį ir kyla aukštyn. Kildami jie kabinasi į kiekvieną pagalbos ištiestą ranką. O pagalba yra, tik reikia tinkamai ją priimti.

Šių metų, sausio 15 dieną, Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centre (toliau-Centras) vyko socialinė programa „Langas į nuteistojo pasaulį“. Programoje dalyvavo įstaigos direktorius Dainius Sušinskas, direktoriaus pavaduotojas Arvydas Apulskis, Resocializacijos skyriaus specialistė Renata Kasperienė bei Centro nuteistasis su savo šeimos nariais. Programos tikslas – nuteistojo integracija į visuomenę, jo socialinių ryšių stiprinimas. Šiam Centro nuteistajam buvo svarstoma galimybė suteikti teisę vykti be sargybos arba be palydos už pataisos įstaigos ribų. Susitikimo metu buvo išklausyta nuteistojo bei jo artimųjų nuomonė. Ruošiant suteikti teisę vykti be sargybos arba be palydos už pataisos įstaigos ribų, labai svarbi yra paties žmogaus motyvacija, o ne tik tai, kad atitiktų formalius kriterijus. Savo motyvaciją ir ateities viziją pristatė ir pats nuteistasis. Jis kalbėjo apie savo planus laisvėje rengti anoniminių narkomanų ir alkoholikų susitikimus. Nuteistasis, kuris pakilęs ir išmokęs gyventi blaiviai, nori to išmokinti ir kitus. Nori ištiesti tą pagalbos ranką, kuri ir jam buvo ištiesta. Jis sėkmingai baigė 18 mėnesių Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centro programą, vedė užsiėmimus susijusius su priklausomybėmis, motyvavo kitus, savo pavyzdžiu, bandė parodyti, kad gyvenimas daug gražesnis, kai eini blaivybės keliu. Dėjo didelį indėlį į Centro bendruomenės gyvenimą, jo veiklą, prisidėjo rengiant renginius, aktyviai dalyvavo įvairiose programose. Darbuotojai dirbantys su juo, apie jį atsiliepia kaip apie ryžtingą, savo tikslo siekiantį žmogų, turintį stiprią motyvaciją ir ateities viziją, vertinantį laisvę ir nuoširdžiai besiviliantį, kad savo pagalbos ranką išties tikrai ne vienam priklausomybe sergančiam asmeniui. Ar žmogus su negražia praeitimi yra pasmerktas, kad nebekelia pasitikėjimo kitiems? Ar toks žmogus neturi teisės į mūsų tikėjimą juo? Ar reikia nuo jo nusigręžti? Daugelis žmonių tokiais kaip jis netiki, bet kas tada jais patikės? Kas jiems suteiks jėgų eiti į priekį teisingu keliu? Juk kitų žmonių tikėjimas yra labai didelė motyvacija nenuvilti tų, kurie tiki, o labiausiai nenuvilti savęs.

Savo tikėjimu suteikiame sparnus žmogui, kuris pakilęs iš taip žemai, turi vilčių išmokinti kitus užsiauginti sparnus ir skristi į blaivų rytojų.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. sausio 17 d. 10:56
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos