Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravieniskes@kalejimai.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Kūčių vakarienė Antrajame sektoriuje

2021-12-27

Šių metų gruodžio 23 dieną, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrajame sektoriuje, esančioje koplytėlėje pirmą kartą buvo švenčiama Kūčių vakarienė.

 

Kelios dienos prieš Kūčias, nuteistieji su Resocializacijos skyriaus specialiste papuošė žaliaskarę eglę, ant kurios nutūpė angelai, rankų darbo burbulai, senoviniai žaisliukai, lempučių girlianda. Tačiau pagrindinė koplytėlės puošmena - iš šiaudų ir medžio nuteistųjų rankomis padaryta prakartėlė. 

 

Prakartėlė – Šv. Kalėdų simbolis, kuriame inscenizuotas Jėzaus gimimo vaizdas. Kūdikėlis Jėzus, šv. Marija, šv. Juozapas, gyvulėliai, piemenys ir Trijų Karalių figūros.

 

Vienas pagrindinių šios šventės akcentų - Kūčių stalas, aplink kurį sukasi visi papročiai, apeigos bei tam tikri tradiciniai ritualai. Šventės metu ant stalų užtiestos baltos staltiesės, sudelioti indai, įrankiai, servetėlės, naminis maistas, spanguolių kisielius bei padėti kalėdaičiai.

 

Kūčių vakarą, laužant kalėdaitį vieni kitiems linkėjo Dievo malonės, meilės, gausos, gerumo, dalintis rūpesčiais, džiaugsmais ir vargais. Skambėjo giesmės, kurias grojant gitara giedojo vienuolė, o jai pritarė visi susirinkę šventės dalyviai.

 

Dvasininkai Andžej, Liuturas ir Tomas pasakojo kokia yra Kūčių ir Šv. Kalėdų prasmė. Priminė, kad sėdant prie Kūčių stalo svarbu susitaikyti ir atleisti tiems, kurie kažkada supykdė. Pakvietė sukalbėti bendrą maldą, padėkoti Dievui už nuostabių potyrių kupinus metus ir sunkumus, kurie užgrūdino ir suteikė kiekvienam brandumo. Taip pat nepamiršti amžinybėn iškeliavusių brangių žmonių ir pasidžiaugti turėjus galimybę juos pažinti.

 

Šventės dalyvius aplankė ir Rumšiškių Šv. Arkangelo Mykolo parapijos klebonas G. Rumševičius, įstaigos vadovas M. Žirlys, bei Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas G. Šarauskas. Palinkėjo ramybės, neprarasti tikėjimo ir vilties, kad sekančias šventes daugelis švęstų jau su artimaisiais. 

 

Įstaigos darbuotojai, čia esantiems nuteistiesiams, norėjo sukurti tikrą šventę, kuri pripildytų dvasinės šilumos ir visiems primintų tikrąją Kūčių vakarienę šeimoje. Perteikti bendrumo jausmą, buvimą kartu, dalintis tuo ką turi, pajusti širdyje ramybę, suprasti maldos galią, ir būti išklausytiems.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. gruodžio 27 d. 11:35