Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Ketvirtasis Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centro gimtadienis

2020-02-28

Ketvirtasis Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centro gimtadienis

 

Vasario 27 dieną vyko ketvirtasis Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centro (toliau-Centras) gimtadienis. Jau ketvirti metai kaip Centras pasitinka ir išlydi įstaigoje bausmę atliekančius ir priklausomybes turinčius žmones. Pasitinka norinčius sveikti nuo priklausomybių, o išlydi jau pasveikusius arba neįvertinusius jiems duoto šanso.

Gimtadienio proga, Centre įvyko susitikimas su nariais baigusiais Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centro programą ir perkeltais tolimesnę bausmę atlikti į atvirąją koloniją arba jiems suteikta teisė vykti be palydos ir be sargybos už pataisos įstaigos ribų, taip pat nuteistaisiais bausmę atliekančiais Poreabilitaciniame būryje. Smagus susitikimas dar labiau sušildė ir taip jau šiltą gimtadienio šventės atmosferą.

Susirinkus visiems į šventiškai papuoštą salę, du nuteistieji papasakojo savo gyvenimo istorijas ir pabrėžė, kad Centras turėjo didelės įtakos jų gyvenime. Vėliau buvo prisiminti visi žmonės, kurie trumpiau ar ilgiau išbuvo Centre. Čia žmonės dažnai keitėsi, mainėsi, tačiau jų veidai liko šio Centro darbuotojų širdyse. Kiekvienas savaip įnešė dalelę savęs, vieni daugiau, kiti mažiau. Vieni išbuvo visą reabilitacijos laiką, kiti po mėnesio jį paliko. Tačiau nei vienas nebuvo pamirštas. Prisiminimai apie visus yra likę gyvi nuotraukose. Tad, ta proga, visi susirinkę peržiūrėjo nuotraukas ir prisiminė buvusius Centre.

Buvę reabilitantai, išreikšdami padėką Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centrui, įteikė dovaną, kurią lydėjo žodžiai:“ Tik žingsnis po žingsnio eidami blaivybės keliu baigėm programą. Tavo dėka, centre, žengėm į platesnius vandenis. Esam ir būsim tau dėkingi už tai, kokie esame. Skleisk ir toliau blaivybės žinią ir būk atrama bei užuovėja pasiklydusiems. Lai tiesa išlaisvina.“

Šventės eigoje, buvo pasiūlyta sudalyvauti linksmoje viktorinoje, pateikiant užuominą:„mes kiekvieną dieną juos sutinkame, kiekvieną dieną juos girdime – tai žmonės, kurie gyvena šalia mūsų“. Atrodo tie žmonės vienas kitą turėtų pažinoti labai gerai, tačiau kartais net negali pasakyti koks yra vieno ar kito vardas. Esamiems ir buvusiems reabilitantams buvo pasiūlyta pasitikrinti žinias vieniems apie kitus. Viktorina dar labiau pradžiugino ir taip jau džiugią ir skaidrią susirinkusiųjų nuotaiką.

Šventę tęsė, jau ketvirti metai iš eilės tradicija tapusios Centro nominacijos. Nei vienas neliko nepastebėtas. Kiekvienas buvo matomas, kiekvieno darbai įvertinti, todėl nominacijos buvo skirtos šiuo metu Centre gyvenantiems reabilitantams. Nominacijos už darbus, pagalbą, už tingėjimą ir darbštumą. Juokingos, rimtos ir taiklios. Tokios, kokie ir yra šio Centro nuteistieji.

Vėliau vyko smagūs pokalbiai, vaišės, gamintos pačių reabilitantų, dešrelių kepimas ant laužo. Visiems buvo smagu pasimatyti, prisiminti Centre turiningai ir produktyviai praleistą laiką, pasidalinti savo gyvenimais. Nenutrūkstantis bendravimas ir dalinimasis gerąja patirtimi dar labiau sustiprina norą eiti teisingu keliu, tikėti gražia ir blaivia ateitimi.

Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centras ne tik suteikia šansą sveikti, bet taip pat duoda progą tobulėti ir augti kaip asmenybei. Per ketverius metus Centre buvo visko – nuo labai gražių akimirkų iki skaudžių išgyvenimų. Nuo labai atkaklių reabilitantų iki tokių, kurie pasidavė priklausomybei. Vienaip ar kitaip tai yra patirtis, be kurios nebūtų to kas yra dabar ir kas sukurta per ketverius metus.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 28 d. 15:03
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos