Naujienos

Kalėdinis vaidinimas 2-o sektoriaus Priklausomybes turinčių asmenų reabilitacijos centre

2018-12-31

2018 m. gruodžio 29 d. 2-o sektoriaus Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centre (toliau – Centras) nuo pat ryto džiaugsmingai šurmuliavo įvairiausi pasakos „Raudonkepuraitė“ personažai - visi ruošėsi Kalėdiniam vaidinimui.

Jau trečią kartą per centro gyvavimo laikotarpį nuteistieji turi galimybę šventiniu laikotarpiu susitikti su artimaisiais pačiame Centre ir praleisti kartu nemažai laiko.

Už šią galimybę nuteistieji dėkojo įstaigos direktoriui Dainiui Sušinskui, kuris buvo atvykęs kartu su Kalėjimų departamento direktoriumi Robertu Krikštaponiu. Šia proga nuteistieji kartu su darbuotojais paruošė spektaklį, kuriam scenarijų ir dialogus sukūrė a. a. T. V. Bendruomenė pagerbė savo narį tylos minute ir šį vaidinimą paskyrė jam.

Spektaklis pavyko puikiai, sukėlė daug gerų emocijų publikai. Kelis mėnesius vyko komandinis darbas - buvo kuriamas originalus scenarijus, skirstomasi vaidmenimis, siuvami kostiumai, iš kartoninių dėžių kuriamos ir statomos dekoracijos, ruošiamas maisto meniu svečiams.

Spektaklyje vaidino ir pasiruošti šventei padėjo centro darbuotojai. Žandaro vaidmenį atliko Ieva Žilinskė, močiutės - Jūratė Danielė, mamos - Gintarė Juknevičienė, o visus likusius patys nuteistieji.              

Po pasirodymo buvo pristatytas nuteistųjų sukurtas filmukas apie Centro veiklą - meninės raiškos būrelyje sukurtus paveikslus, molio lipdinius, atvirutes, raižinius, sienų meninį dažymą, augalininkystę, daržininkystę, sporto užsiėmimus, Centrą lankančius svečius. Iki pat darbo dienos pabaigos nuteistieji prie pačių suruošto šventinio stalo bendravo su tėvais bei artimaisiais.      

Glaudus ryšys su artimaisiais yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių teigiamą nuteistųjų pokytį, lengvinančių integraciją į visuomenę išėjus iš įkalinimo įstaigos.

Centre yra taikomi dinaminės priežiūros principai, taikomas humaniškasis Norvegijos kalėjimų sistemos modelis, orientuotas į žmogaus pokytį, turi akivaizdų rezultatų pranašumą, lyginant su šalyse, kur naudojamas įprastinis modelis, kuris orientuojasi tik į baudimą. Remiantis atliktais tyrimais Norvegijos nuteistųjų recidyvo procentas svyruoja nuo 16 iki 20 %, o tuo tarpu nusikaltimus kartoja 40 % atgavusių laisvę nuteistųjų.

Šiuo metu Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos 2-o sektoriaus Priklausomybes turinčių asmenų reabilitacijos centre bausmę atlieka 29 nuteistieji.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. gruodžio 31 d. 15:27
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos