Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Kalėdinė dvasia Pirmajame sektoriuje

2020-12-28

Šv. Kalėdos – pati gražiausia metų šventė – jos laukia ne tik maži, bet ir dideli. Tad šventinis šurmulys Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmajame sektoriuje prasidėjo dar gruodžio pradžioje.

Laukdami artėjančių švenčių, nuteistieji joms intensyviai ruošėsi – buvo gaminamos kalėdinės puošmenos, kuriomis papuoštos bendro naudojimo ir gyvenamosios erdvės, pinami kalėdiniai vainikai. Vainikais iš pušies, tujų, kadagio pasipuošė daugelio vadinamųjų sekcijų durys. Gražiausi vainikai, už kuriuos buvo įteikti diplomai, „nukeliavo“ į administracines patalpas. Patalpų puošimo konkurse ypač pasižymėjo antrasis, drausminis būrys, kurio kambariai gavo net tris pirmąsias vietas.

Įkvėpti Kalėdinės gerumo dvasios, nuteistieji puošmenas gamino ne tik sau bet ir vaikų namuose gyvenantiems vaikams: siuvo kalėdines kojines, mezgė žaisliukus, gamino „sniegu“ puoštas dėžutės papuošalams, žaisliukus eglutei, sukūrė žaidimą „Monopolis“. Šias kuklias, tačiau iš visos širdies sukurtas dovanėles gruodžio 23 d. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos administracijos atstovai įteikė Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namams.

Gruodžio 21-23 dienomis Pirmojo sektoriaus nuteistieji buvo kviečiami į aktų salę, kur, laikantis visų karantino reikalavimų, vyko Advento popietės „Ramybė sielai“ su gyva muzika, lėlių spektakliu „Kalėdų stebuklas“, pamąstymais apie Dievo malonės dovaną – žmonijos Gelbėtoją – nužengusį iš dangaus stebuklingą Kalėdų naktį tam, kad numirtų vietoje nusikaltusiųjų ir išlaisvintų juos iš amžinosios bausmės, amžinos atskirties nuo dangiškos karalystės, kad kiekvieną patikėjusį grąžintų į teisumo, ramybės ir džiaugsmo pasaulį.

Šventines dienas su ypatingu pakylėjimu minėjo ir sektoriuje veikiantis maldos bei krikščioniško bendravimo būrelis. Vyrai klausė kalėdinių giesmių, žiūrėjo šv. mišias bei Lietuvos kariuomenės, kur Šventojo rašto mokymą perteikė kariuomenės atstovai, šv. Kūčių vakaro įrašus.

Gruodžio 22 d. Pirmojo sektoriaus 9-10 būrių virtuvėlėse buvo gaminami tradiciniai šv. Kūčių patiekalai. Susėdę prie pačių padengtų stalų, laužė kalėdaičius, laimino maistą. Po maldos nuteistieji turėjo galimybę prisiliesti prie lietuviškų tradicijų – iš po staltiesės ištraukti šiaudą ir pabandyti nuspėti savo laimę.

Laikantis visų saugumo reikalavimų, nuteistieji taip pat buvo kviečiami dalyvauti bekontaktėje viktorinoje-protmūšyje ,,Ateina pelėdos“ ir pademonstruoti savo žinias kalėdinių papročių bei ištakų klausimais. Užsiėmimas sulaukė didelio dėmesio, sudalyvauti viktorinoje panoro apie 40 nuteistųjų, o daugiausiai teisingų atsakymų pateikę dalyviai sulaukė ir prizų.

Kitas šventinio laikotarpio užsiėmimas – piešinių konkursas ,,Kalėdų naktį tylią“. Piešinių paroda bus eksponuojama administracijos patalpose iki sausio 6 d., o gražiausių, originaliausių piešinių autoriai bus apdovanoti už pastangas, kruopštumą ir idėjas.

Susikaupimo, santarvės ir ramybės kupinos dienos leido nuteistiesiems nors kažkiek prisiliesti prie laisvėje tvyrančios šventinės nuotaikos bei pajusti šv. Kūčių ir šv. Kalėdų dvasios prisilietimą. 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. gruodžio 28 d. 16:32
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos