Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Įstaigos specialistų susitikimas su Lietuvos narkomanų anonimų grupės nariais

Siekiant padėti priklausomiems nuo psichotropinių medžiagų nuteistiesiems, jau kuris laikas yra bendradarbiaujama su Lietuvos narkomanų anonimų (NA) grupe. Narkomanai anonimai (NA) – tai nepelno siekianti vyrų ir moterų draugija, kuriems narkotikai tapo pagrindinė problema. NA turi tik vieną misiją: sukurti aplinką, kurioje priklausomieji gali padėti vienas kitam nustoti vartoti narkotikus ir rasti naują gyvenimo būdą. Nuoširdūs NA narių susitikimai su priklausomais nuo psichotropinių medžiagų asmenimis, pasakojimas apie savo sudėtingą kelią, atvedusį į šią grupę ir padėjusį tapti dorais piliečiais, paliesdavo nuteistųjų sielas. Po grupės narių apsilankymų nuteistieji išsakydavo pageidavimą lankyti NA grupę pataisos įstaigoje.

Resocializacijos specialistų pakviesti Lietuvos narkomanų anonimų grupės nariai rugsėjo 29 d. apsilankė Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmajame ir Trečiajame sektoriuose. Svečiai specialistams pristatė Narkomanų anonimų organizacijos programą, uždavinius, veiklos tikslus ir pobūdį. Jie teigė, kad vienas iš raktų į NA sėkmę yra vienų priklausomųjų darbo su kitais priklausomaisiais dalijimasis savo sėkme ir iššūkiais, įveikiant aktyvią priklausomybę, pritaikant principus, išdėstytus NA „Dvylikos žingsnių” ir “Dvylikos tradicijų programoje“. Šie principai yra narkomanų anonimų sveikimo programos esmė. „Sveikstantis priklausomas žmogus stengiasi sąžiningai dirbti, išeina iš kriminalinio pasaulio ir grįžta į visuomenę...“ Kaip teigė svečiai, esminė sveikimo dalis yra tarnavimas, – „NA tarnavimas prasideda grupėse, kurios skleidžia žinią tiesiogiai dar kenčiantiems priklausomiesiems“, todėl Lietuvos NA grupė yra pasiruošusi padėti nuteistiesiems.

Susitikimo metu Lietuvos narkomanų anonimų grupės nariai kartu su specialistais aptarė NA grupės Pirmajame ir Trečiajame sektoriuje įkūrimo galimybę, susitarė dėl tolimesnių susitikimų.

 

 

 

 

Informacija atnaujinta 2020 m. spalio 7 d. 09:43

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos