Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Įstaigos psichologai suorganizavo nuotolinius užsiėmimus nuteistiesiems

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Trečiajame sektoriuje nuolatos ieškoma galimybių ir įvairiausių būdų, kaip gerinti nuteistųjų elgesį. Nors Lietuvoje paskelbtas karantinas gerokai apriboja turimas galimybes, įvairios veiklos, turinčios įtakos nuteistųjų elgesiui koreguoti, vykdomos nuotoliniu būdu.

Trečiajame sektoriuje psichologai jau ne vienerius metus bendradarbiauja su Lietuvos Narkomanų anonimų (NA) grupe. Šie asmenys gali pasidalinti savo gyvenimo patirtimi ir žino, ką reiškią atsidurti „užribyje“. Tai skaudūs išgyvenimai, prarasti namai, subyrėjusios šeimos... Deja, ne visi sugeba pripažinti savo klaidas, atsitiesti ir tvirtai žengti pirmyn. Tai sunki patirtis, o siekiant jos išvengti ir nekartoti kitų padarytų klaidų verta išklausyti šių žmonių.

Trečiojo sektoriaus psichologai, norėdami toliau palaikyti ryšį su NA grupe ir siekdami, kad jie dalintųsi savo gerąja patirtimi su nuteistaisiais, dėjo visas pastangas, kad susitikimai su jais vyktų. Tai padaryti nebuvo taip paprasta, juk į pataisos namus karantino metu neįleidžiami jokie pašaliniai asmenys, išskyrus įstaigos darbuotojus. Todėl buvo nuspręsta organizuoti tiesioginius nuotolinius užsiėmimus. Išsprendus visus techninius nesklandumus, šis susitikimas Trečiajame sektoriuje įvyko.

Šiame susitikime dalyvavo asmenys, bausmę atliekantys drausminės grupės sąlygomis. Kadangi dalis šių asmenų yra nuteisti už narkotinių medžiagų platinimą, kai kurie iš jų patys yra patyrę psichiką veikiančių medžiagų poveikį, turi priklausomybių, buvo nuspręsta, kad būtent šiems asmenims šis susitikimas padarys didžiausią įtaką.

Susitikimas vyko laikantis visų karantino reikalavimų – didelėje ir erdvioje patalpoje, išlaikyti privalomi atstumai tarp nuteistųjų, dėvimos veido kaukės.

Susitikimo pradžioje NA grupės nariai trumpai papasakojo apie jų gyvenimiškus įvykius, pristatė Lietuvos Narkomanų anonimų grupės programą, uždavinius, veiklos tikslus, pobūdį ir aptarė tolesnį bendradarbiavimą. Daugiausiai susidomėjimo tarp nuteistųjų sulaukė pasakojimai apie „lūžio tašką“ – kas juos pastūmėjo keistis ir suteikė jėgų pakilti iš dugno. Kaip atrodė pasaulis atsivėrus akims po narkotinės abstinencijos ir suvokimas, kiek savo gyvenimo metų išnaudojo veltui, kiek skausmo sukėlė savo artimiesiems.

Susitikimas baigėsi šiltomis diskusijomis, patirties dalijimusi, kai kurie nuteistieji netgi išdrįso papasakoti apie savo išgyvenimus.

Žinoma, kad po šio susitikimo nuteistieji iš karto netapo dorais ir teisingais piliečiais, tačiau tikrai ne vienas jų uždavė sau klausimą, ar teisingu keliu eina.

Įstaigos administracija dėkinga NA grupės nariams už bendradarbiavimą, kuris labai svarbus nuteistiesiems, ir tikisi daugiau pozityvių užsiėmimų.

 

Informacija atnaujinta 2021 m. sausio 12 d. 09:12

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos