Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Įstaigos planuose – japoniško sodo įkūrimas

2019 m. sausio 30 d. Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje Antrajame sektoriuje apsilankė ypatingas svečias – Japonijos kultūros puoselėtojas, žymiausias japoniškų sodų parodų Lietuvoje organizatorius, bonsai studijos įkūrėjas, Pasauliniu mastu pripažintas bonsų meistras Kęstutis Ptakauskas.

Kęstutis buvo pakviestas atvykti pas mus ir apžiūrėti mūsų auginamus bonsai medelius, pasidalinti savo patarimais ir patirtimi. Šiuos mažyčius bonsai medelius, kurie auga nedideliuose vazonėliuose, o savo išvaizda primenantys šimtamečius medžius, augina ir mūsų įstaigoje iki gyvos galvos kalintys nuteistieji, kurie patys bando ne tik iš sėklų, bet ir iš gamtos parsineštų įdomių augalėlių, užauginti bonsai medelius. Taip pat patys gamina vazonėlius, kuriuose auga šie miniatiūriniai medeliai.

Apžiūrėjome vietas mūsų teritorijoje, kur tikimės ateityje bus sukurtas Japoniško stiliaus kampelis.

Prie arbatos puodelio šnekučiavomės apie Kęstučio nuveiktus darbus, kurie jį garsina ne tik Lietuvoje, bet ir visame Pasaulyje. Buvo įdomu klausytis jo gyvenimo istorijų, kaip per bonsų ir japoniškų sodų meną pasaulis jam atvėrė duris, apie išgyvenimus ir atrastą sielos ramybę. Nuteistuosius labai nustebino pasakojimas apie Kęstučio auginamus japoniškus Koi karpius, kurie yra labai ypatingi, nes jiems pasakius savo svajonę, ji ima ir išsipildo.

Aplinkui vyksta nuostabūs dalykai, tik reikia nenustoti svajoti ir patikėti, kad visi norai gali išsipildyti. Mes esame neatsiejama gamtos dalelė, todėl turėtume ją gerbti ir tausoti. O darant gerus darbus, nesvarbu kokius, visada sugrįš dešimteriopai, sakė Kęstutis Ptakauskas.

Informacija atnaujinta 2020 m. sausio 31 d. 15:26

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos