Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Informacija apie baigtus tarnybinius patikrinimus

2020-11-16

Informuojame apie Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos atliktus tarnybinius patikrinimus dėl galimai nepagrįsto nuteistojo A. L. paleidimo iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos ir dėl šių metų rugsėjo 24 d. naujienų portale „Lrytas.lt“ publikuotame straipsnyje „Absurdiška Pravieniškių pataisos namų vadovo klaida virto vyro košmaru: paleido, o tada čiupo tarsi vilkų gauja“ pateiktų teiginių.

Tarnybinio patikrinimo dėl galimai nepagrįsto nuteistojo A. L. paleidimo iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos metu nustatyta, kad nuteistojo nepagrįstą paleidimą anksčiau laiko lėmė žmogiškoji darbuotojo, rengusio paleidimo procedūros dokumentus, klaida. Atsižvelgus į tarnybinio patikrinimo rezultatus, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktoriui pasiūlyta apsvarstyti minėto darbuotojo darbo pareigų pažeidimo klausimą. Pažymime, kad pati įstaiga tarnybinio patikrinimo metu ėmėsi organizacinių priemonių, kuriomis siekiama pašalinti galimas klaidas ateityje.

Taip pat informuojame, kad reaguojant į šį įvykį, papildyta Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu patvirtinta Suimtųjų ir nuteistųjų įskaitos instrukcija. Joje nustatyti griežtesni bausmės termino skaičiavimo reikalavimai. Taip pat planuojama imtis priemonių dėl teisinio reguliavimo įskaitos klausimais bei informacinių sistemų tobulinimo pataisos įstaigose.

Tarnybinio patikrinimo dėl minėtame straipsnyje pateiktų teiginių metu negauta faktinių duomenų, patvirtinančių straipsnio teiginius dėl pareigūnų neteisėtų veiksmų. Paaiškėjus, kad padaryta klaida ir nuteistasis paleistas anksčiau laiko, nuspręsta nuteistąjį grąžinti į pataisos įstaigą toliau atlikti bausmės. Nuvykus į nuteistojo buvimo vietą, jam paaiškinta situacija, leista susirinkti asmeninius daiktus. Nuteistasis nesipriešino, geranoriškai įsėdo į automobilį, jokios specialiosios priemonės prieš jį panaudotos nebuvo. Šiuos faktus patvirtino ir įvykį matę liudininkai.

Taip pat šio tarnybinio patikrinimo metu konstatuota, kad Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktorius, pripažindamas negaliojančiu savo ankstesnį sprendimą, nepiktnaudžiavo valdžia, neviršijo jam suteiktų įgaliojimų, vadovavosi teisės aktų nuostatomis.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 16 d. 14:33
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos