Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Entuziastingai ir su užsidegimu nuteistieji pasipuošė savo gyvenamąsias patalpas

2020-12-23

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistieji, bei suimtieji kaip ir visi kiti žmonės visame pasaulyje laukia didžiųjų švenčių. Deja, situacija ne tik šalyje, bet ir visame pasaulyje nėra šventinė ir džiugi. Liūdesys, nerimas ir netikrumo jausmas dėl ateities užvaldęs visus žmones. Šios šv. Kalėdos tikrai nebus įprastos ir džiaugsmingos. Daug šeimų neturės galimybės susėsti prie bendro šventinio stalo, aptarti praėjusius metus, pamatyti savo brangius artimuosius. Ne išimtis ir pataisos namuose bausmę atliekantys nuteistieji bei suimtieji. Kai kurie jau susitaikė su tokiu likimu, kiti vis dar tiki šv. Kalėdų stebuklu. Juk tikrai nėra lengva nematyti savo artimų žmonių, negalėti jų apkabinti ir neišgirsti nei vieno gero žodžio. Liūdnos, o gal kai kam ir vienišos šventės artėja į namus bei širdis.

Kaip būtų gera užmigti ir prabusti iš blogo sapno, lyg nieko nebūtų nutikę. Deja, miglai išsisklaidžius ir vėl ta pati pilka bauginanti realybė. Kaip nuo jos pabėgti? Kur pasislėpti? Ar bent trumpam užsimiršti...

Trečiojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus specialistai sugalvojo kaip galima padėti nuteistiesiems nuvyti niūrias mintis. Buvo paskelbtas gražiausiai papuoštos patalpos konkursas.

Tiek nuteistieji, tiek suimtieji visas savo nostalgiškas, liūdnas mintis pamėgino sutelkti į kūrybinę veiklą. Pradžioje šis iššūkis buvo sutiktas atsargiai su nepasitikėjimu, tačiau vėliau įsibėgėjo, tarsi sniego gniūžtė besiridenanti nuo kalno. Prasidėjo tikra konkurencinė kova. Darbuotojai vos spėjo nuteistiesiems suteikti visas jų darbams reikalingas priemones: klijus, spalvotą popierių ir kt. Turbūt sunku įsivaizduoti kokį grožį ir šventinę atmosferą galima sukurti, turint minimalias priemones. Tačiau bausmę atliekančių nuteistųjų fantazija beribė ir įspūdinga. Tai, ir snaigės, ir girliandos, ir įvairūs lankstinukai nugulė ant jų stalų, o vėliau atrado savo vietas gyvenamosiose patalpose. Kiekvienas nuteistasis įsitraukęs į šias puošybos lenktynes, sugebėjo savo sielos viduje surasti kažką gražaus, tarsi mažą šviesos spindesį tamsoje, ir ją iškelti į paviršių, taip parodydami jog tai laikinas suklupimas jų gyvenimo kelyje.

Pasibaigus konkursui Resocializacijos specialistai turėjo išspręsti tikrai sudėtingą uždavinį - kas gražiausiai pasipuošė savo gyvenamąsias patalpas. Nors ne tai buvo svarbiausia, labiausiai džiugino tai - su kokiu entuziazmu ir užsidegimu vyrai tai darė. Kiekvienas savyje atrado tą mažytį šviesos spindulėlį, atskleidžiantį tyrą ir gražią artėjančių švenčių dvasią.

Galiausiai Resocializacijos skyriaus darbuotojai nusprendė apdovanoti saldžiais prizais visus konkurse dalyvavusius nuteistuosius.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. gruodžio 23 d. 15:16
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos