Naujienos

Žemo slenksčio paslaugų prieinamumas Kauno mieste

„Ne bausti, o padėti“ - tokiu šūkiu vadovaujasi nevyriausybinė organizacija Labdaros ir paramos fondas „Rigra“, teikianti stacionarias žemo slenksčio ir kitas socialines paslaugas Kauno mieste. Žemo slenksčio paslaugos – mobilios arba žemo slenksčio paslaugų kabinete teikiamos paslaugos, skirtos švirkščiamąsias narkotines ir psichotropines medžiagas vartojantiems asmenims, siekiant užtikrinti pirmąjį narkotikų vartotojų ir jų artimųjų kontaktą su sveikatos priežiūros ir / ar socialine sistema.
Siekiant daugiau sužinoti apie paramos fondo „Rigra“ teikiamas žemo slenksčio paslaugas, šių metų kovo 24 d. Lietuvos probacijos tarnybos Kauno skyriuje organizuotas susitikimas su paramos fondo „Rigra“ vadove Gražina Aleksaitiene.
Susitikimo metu vadovė pristatė paramos fondo veiklą, papasakojo apie teikiamą įvairiapusę pagalbą narkotines ir psichotropines medžiagas vartojantiems bei ŽIV užsikrėtusiems asmenims.
Įvairių paslaugų prieinamumas tokių kaip – švirkštų ir adatų keitimas, dezinfekavimo priemonių ir tvarsliavos dalijimas, sveikatos mokymas, konsultavimas gydymosi klausimais bei konsultacinė pagalba ir parama ŽIV užsikrėtusiems asmenims ir kita, užtikrinama vadovaujantis anonimiškumo bei konfidencialumo principais.
Kaip susitikimo metu paaiškino vadovė, teikiamų žemo slenksčio paslaugų tikslas – užkirsti kelią infekcinių ligų (ŽIV, hepatitas C) plitimui visuomenėje, sumažinti perdozavimo, mirties atvejų riziką, šviesti asmenis apie infekcines ligas ir jų plitimą bei padėti integruoti juos į gydymą, todėl labai svarbu, kad kuo daugiau rizikos grupėje esančių asmenų žinotų apie teikiamas žemo slenksčio paslaugas ir nebijotų jomis pasinaudoti.
Daugiau susipažinus su žemo slenksčio paslaugomis, informacija apie pagalbos formas bus pasidalyta su probacijos tarnybos priežiūroje esančiais žmonėmis, kuriems reikia pagalbos.

Informacija atnaujinta 2022 m. kovo 28 d. 16:08

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. liepa
 
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Visi renginiai ir įvykiai