Naujienos

Visuomenės pagalba Probacijos pareigūnams – neįkainojama

2020-08-03

Ar dažnai pastebite, kad supykote, praradote savikontrolę, kantrybę? O jūs žinote, kaip sureaguosite nepatogioje situacijoje, kuri jus gali įskaudinti ar pažeminti, arba kai artimasis, ir juolab nepažįstamasis, pasielgs „neprotingai“? Dauguma atsakys, kad puikiai save kontroliuoja ir tikrai yra nekonfliktiški, ir tik dalis pripažins savo silpnybę, tačiau tai pateiks kaip aukos provokacijos rezultatą arba būtinybę save apginti ar pan. Probacijos tarnybos pareigūnai labai dažnai girdi nuteistų už smurtinius nusikaltimus atsikirtimus: „aš nekaltas“, „aš tik apsiėmiau kaltę“, „aš tik gyniausi“. Deja, nuosprendžio detalės atskleidžia kitokią realybę. Tad kelkim klausimą: ar pakanka žmogų nubausti ar reikia dar kažko, tarkim, asmenybinių pokyčių, kad žmogus mokėtų analogiškoje situacijoje pasielgti kitaip?

Probacijos tarnybos pareigūnai priežiūroje esantiems asmenims taiko ne tik kontrolės priemones, tačiau aktyviai siekia ir prižiūrimųjų asmenybės pokyčių. Ir labai vertina bei džiaugiasi, kai į pagalbą ateina visuomenė – profesionalūs savanoriai, savo sugebėjimais besidalijantys neatlygintinai. Jau ne vienerius metus Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus aktyvi pagalbininkė – savanorė Rūta Janulevičienė 2020 m. liepos 30 d. Kauno regiono skyriuje, veikiančiame Jonavoje, vedė nuteistiesiems praktinį seminarą „Savo ir kitų žmonių emocijų pažinimas. Emocijų valdymas: Pykčio kontroliavimas“. Praktinio seminaro metu nuteistieji mokinosi atpažinti įvairias kitų žmonių emocijas, prisiminė situacijas, kuriose išreiškė ar užgniaužė savo emocijas kitiems žmonėms, susipažino su pykčiu, jo reakcijomis, pykčio formomis, kaip pyktis veikia mūsų organizmus. Atliko praktines užduotis, mokėsi įvardinti kas vyksta su jų kūnais ir kūno reakcijomis, kai jie supyksta. Praktinės užduoties metu mokėsi valdyti pyktį konfliktinėse situacijose.

Renginyje dalyvavo 24 nuteistieji. Surinkti tokį gausų būrį pareigūnėms Jelenai, Deimantei, Vaidai ir Ritai nebuvo lengva, tačiau dalyvių aktyvus dalyvavimas ir veržlumas, patvirtino, kad tai jiems buvo nauja, naudinga ir įdomu. Dalyviai praktinį seminarą įvertino puikiai!Įkvėpė jų teiginiai, kad pasirengę dalyvauti ir kituose panašiuose seminaruose, nes „viskas labai įdomu“ . O pareigūnės tikisi, kad naujos žinios, pakeis nors dalies dalyvių gyvenimus.

Šis seminaras vyko pasirašytos bendradarbiavimo sutarties tarp Lietuvos probacijos tarnybos ir VšĮ “ Ruta Reiki Mercar mokymų ir tyrimų instituto” bendradarbiavimo pagrindu. Probacijos tarnybos pareigūnai su nekantrumu laukia ir tolimesnių Rūtos Janulevičienės mokymų: „Savianalizė“, „Savęs pažinimas“, „Liūdesys“, „Nepasitikėjimas savimi“, „Seminare apie naujoves“, „Santykių tema“. Pasak dalyvių „visai įdomu būtų“. Ačiū, Rūtele! Mes labai vertiname tavo žinias ir sugebėjimus, esi nuostabi!


 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 30 d. 16:11
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. liepa
 
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Visi renginiai ir įvykiai