Naujienos

Vilniaus universiteto kolegiška psichologinė pagalba probacijos pareigūnams

Probacijos pareigūnai dirbdami atsakingą darbą, teikdami probuojamiesiems kompleksinę pagalbą, dažnai išsemia savo fizinius ir psichologinius resursus, tačiau pasitaiko, kad geri pokyčiai vis tiek neįvyksta. Probacijos psichologų žodžiais, tokiais atvejais specialistai kalba apie nusivylimą, apatiją. Pabunda „vidinis kritikas“, atnešdamas kaltės jausmą bei savigraužą, atsiranda mąstymo klaidų, pasitaiko pykčio apraiškų.Psichologai pasakoja: „Konsultuojame pareigūnus tiesioginiu ir nuotoliniu būdu, ne tik patys vedame tarnybinius mokymus įvairiomis psichologinėmis temomis, bet ir pakviečiame patyrusius kolegas iš kitų įstaigų. Stengiamės padėti bendradarbiams atlaikyti darbo metu patiriamą stresą, įtampą. Labai norime, kad darbuotojai nesivaržytų kreiptis psichologinės pagalbos, kai jaučia emocinį sunkumą, o ypač - vienišumą“.

Tam, kad Vilniaus regiono skyriaus probacijos pareigūnai vasarą praleistų prasmingai, kad pasitiktų rudenį naujomis jėgomis, atnaujinę žinias bei išmokę atleisti sau už nesėkmes, liepos mėnesį pasitelkėme Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto psichologę, mokslo dr. Kseniją Čiunichiną į pagalbą – specialistai pakviesti į mokslininkės nuotolinę paskaitą „ Atjauta sau “.

Seminaro metu vyko ne tik teoriniai, bet ir praktiniai mokymai. Dalyviai užpildė teiginių anketas bei sužinojo, kokioje stadijoje jie yra atjaučiant save. Atliktos specialiosios užduotys, padedančios atleisti sau ir priimti tokią realybę, kokia ji iš tiesų yra. Lektorė parodė būdą rasti laiko „trumpam pabėgimui“ ir pailsėti. Renginio dalyviai mokėsi teisingai save išgirsti, pamilti ir priimti, atrasti svarbų asmeninį šaltinį, iš kurio galėtų pasisemti empatijos kolegoms, klientams ir visam supančiam pasauliui.

Tikimės, kad pareigūnų pastangos dirbti su savimi, lavinti emocinį intelektą pravers tarnyboje - juk rodydami empatišką elgesį, tampame pavyzdžiu ir savo prižiūrimiesiems.

Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus darbuotojai nuoširdžiai dėkoja psichologei, dr. Ksenijai Čiunichinai už prasmingą, įdomų seminarą ir laukia naujų susitikimų, juk lektorės žodžiais, psichologinis konsultavimas gali padėti geriau įsisąmoninti savo problemas, emocinius sunkumus, tyrinėti elgesio alternatyvas, pamatyti galimus problemų sprendimo būdus.

  

Informacija atnaujinta 2021 m. liepos 26 d. 08:32

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Visi renginiai ir įvykiai