Naujienos

Tarnybiniai pareigūnų mokymai Vilniaus regiono skyriuje

              Siekiant tobulinti probacijos pareigūnų kvalifikaciją, stiprinti jų profesinę kompetenciją, 2019 m. lapkričio 14, 15 dienomis Vilniaus regiono skyriaus patalpose (Vilniaus mieste) naujai priimtiems specialistams buvo organizuoti pakartotinio nusikalstamo elgesio rizikos vertinimo sistemos OASys (The Offender Assessment System) tarnybiniai mokymai. Mokymus vedė didelę patirtį teisės pažeidėjų rizikos vertinimo srityje turintys resocializacijos vyriausieji specialistai Nadiežda Kudrauskas ir Jevgenijus Rylskovas. Seminare dalyvavo 6 Vilniaus regiono probacijos skyriaus specialistai bei 1 Vilniaus pataisos namų Resocializacijos skyriaus specialistė.

               OASys rizikos vertinimo metodika naudojasi Jungtinės Karalystės ir kitų šalių probacijos tarnybų bei laisvės atėmimo vietų įstaigų darbuotojai, nuo 2012 m. šį metodika aprobuota ir sėkmingai taikoma ir Lietuvos bausmių vykdymo sistemoje. Pakartotinio nusikalstamumo, smurto rizikos ir veiksnių, kurie turi įtakos nusikalstamos veikos padarymui, įvertinimas yra pirmasis žingsnis pradedant darbą su teisės pažeidėju planuojant jo priežiūrą. Nustačius rizikos lygį sprendžiama, kaip pašalinti kriminogeninius veiksnius ir sustiprinti teisės pažeidėjo gebėjimą siekti savo gyvenimo tikslų teisėtais būdais ir priemonėmis, priimami pagrįsti sprendimai dėl prioritetinių resocializacijos priemonių, prižiūrimojo elgesio kontrolės intensyvumo.

               Lietuvos probacijos tarnybos specialistai vadovaujasi probacijos priemonių individualizavimo principu, kad turi būti atsižvelgiama į probuojamojo asmenybę, elgesį probacijos vykdymo metu, rizikos vertinimo rezultatus ir kitas šio asmens resocializacijai svarbias aplinkybes. OASys instrumentas padeda probacijos specialistui ne tik surinkti bei išanalizuoti informaciją apie padarytas nusikalstamas veikas, bet ir perprasti nuteistojo gyvenimo aplinkybes, identifikuoti asmenines ir socialines problemas, atpažinti mąstymo ir elgesio ypatumus, nuostatas.

               Tarnybinių mokymų dalyviai susipažino su OASys metodikos įvertinimo teoriniu pagrindu bei taikymu, pasidalinę grupelėmis atliko praktines užduotis. Dalyvių atsiliepimai apie šį įrankį: „Manau, OASys rizikos vertinimas padės man labiau pažinti, suprasti probuojamąjį ir individualizuoti jo pataisos procesą, padėti prižiūrimajam taptų visaverčių visuomenės nariu“, „Manau, kad dviejų dienų mokymų nepakanka, reikėtų po kurio laiko būtinai susitikti supervizijai ir aptarti pirmuosius OASys taikymo atvejus“.

               Rizikos vertinimo metodikos OASys taikymo mokymai ir supervizijos probacijos tarnyboje bus organizuojami periodiškai, atsižvelgiant į poreikį ir tarnybinį būtinumą.

 

 

 

Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 30 d. 11:54

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos