Naujienos

Susitikimas su Vaiko teisių atstovais

2019-01-25

Siekiant pateikti kuo daugiau informacijos apie pokyčius Vaiko teisių apsaugos sistemoje, Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius Lazdijų rajono savivaldybėje pasitarimui Į savo patalpas pasikvietė kolegas iš Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus, veikiančio Lazdijų rajono savivaldybėje (toliau – probacijos tarnyba)

Nors bendradarbiavimas tarp VTAS ir probacijos tarnybos vyksta daugelį metų, lankant nepilnamečius, tačiau pasikeitus VTAS teisės aktams, VTAS buvo svarbu sužinoti kaip tarnybos specialistai susipažinę su mūsų atliekamomis funkcijomis, ką žino apie grėsmės lygių vertinimo anketas bei vaikų paėmimo iš šeimos atvejus. Pokalbio metu paaiškėjo, kad vis dėlto žiniasklaidos suformuota nuomonė apie netinkamą VTAS specialistų elgesį bei specialistų nekompetencijas, neaplenkė ir mūsų kolegų, todėl pasitarimo tikslas buvo apie pokyčius ir veiklą supažindinti probacijos tarnybos atstovus.

Pasitarimo metu VTAS patarėja D. Gorochovenkienė pristatė VTAS struktūros pakeitimus bei supažindino su skyriaus veikla Lazdijų rajono savivaldybėje bei atkreipė dėmesį, kad pildant grėsmės lygio vaikui anketą, VTAS specialistai rinkdami informaciją apie šeimą, gali paskambinti ir probacijos tarnybai.

D. Gorochovenkienė: ,,Teisės aktai numato, kad turime reaguoti į visus pranešimus, tačiau pasitaiko atvejų, kai tenka vadovautis tik protingumo ir žmogiškumo bei teisingumo principais, nes tiek atvejai, tiek pačios šeimos yra individualios, todėl turime pirmiausiai juos nuraminti ir paaiškinti kodėl yra kviečiami į skyrių. Su klientais turime elgtis taip, kaip norime, kad elgtųsi su mumis“.

Viena iš aktualių bendradarbiavimo sričių su probacijos tarnyba – mediacijos paslaugos šeimoms, kurios ginčus sprendžia ne teismo keliu. 2018 metais, anot VTAS patarėjos D. Gorochovenkienės, kelios šeimos gavo kvalifikuotas mediatorės – J. Vaišnienės, dirbančios probacijos tarnyboje, paslaugas. Ko pasekoje, pavyko ginčus dėl bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo spręsti taikiai. Taip pat buvo bendradarbiauta dėl informacijos apsikeitimo, kuri svarbi sprendžiant vaikų sugrąžinimo tėvams klausimą.

Probacijos tarnybos atstovai pristatė VTAS darbuotojams situaciją savo srityje. Probacijos tarnybos specialistė J. Pociukonytė atkreipė dėmesį, kad pas juos patenka priežiūrai ir kontrolei vis daugiau neblaivių eismo pažeidėjų. Jų yra apie 60, o iš viso probacijos tarnybos priežiūroje yra 126 asmenys. Ypač aktuali vairuojant išgėrus problema. Žinoma, kad tarp jų yra ir vyrų, kurie turi šeimas ir vaikus. Keletas iš jų yra patekę ir į VTAS akiratį.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. sausio 25 d. 14:36
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2019 m. rugpjūtis
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos