Naujienos

Susitikimas su Joniškio rajono savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos nariais

2019-05-06

2019 m. gegužės 2 d. Joniškio rajono savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos nariai susitiko su Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus (Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje) specialistėmis Dalia Adomaitiene ir Donalda Rudyte ir susipažino su šios institucijos veikla, aptarė bendradarbiavimo vykdant vaiko minimalios priežiūros priemones galimybes. 

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė ir Vaiko gerovės komisijos pirmininkė Eglė Damalakaitė akcentavo, kad Vaiko gerovės komisija ir probacijos tarnyba susiduria su panašiomis netinkamo nepilnamečių elgesio apraiškomis, todėl naudinga pasidalinti patirtimi ir bendradarbiauti. Komisijos narė probacijos tarnybos specialistė Dalia Adomaitienė supažindino komisijos narius su šios tarnybos veikla.

Lietuvos probacijos tarnyba yra Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pavaldi biudžetinė įstaiga, kurios paskirtis – valstybės politikos įgyvendinimas vykdant probaciją, viešųjų darbų ir laisvės apribojimo bausmes, baudžiamojo poveikio ir auklėjamojo poveikio priemones, atliekant asmens socialinės aplinkos, kriminogeninių veiksnių, taip pat kitų aplinkybių, galinčių padėti teismui individualizuoti probacijos sąlygas, tyrimą.

Pagrindinis probacijos tarnybos uždavinys – padėti teistiems asmenims integruotis į vietos bendruomenę, padėti jiems keisti savo elgesį, nenusikalsti ir taip prisidėti prie vietos bendruomenės saugumo. Probacijos tarnyba organizuoja prevencinio informacinio, švietėjiško pobūdžio priemones nusikalstamas veikas padariusiems, nuteistiems asmenims, tarp jų ir nepilnamečiams.

Dalia Adomaitienė supažindino komisijos narius su vykdomomis programomis, nuosprendžių ir nutarčių vykdymu, pristatė elektroninio stebėjimo įrangą. Asmenims stebėti naudojamos apykojės, kurios padeda pareigūnams nustatyti nuteistų asmenų buvimo vietą, siunčia signalus, jeigu asmuo išeina iš namų neleistinu laiku. Pasak Dalios Adomaitienės, šiuo metu tarnyboje dirbama su  6 nepilnamečiais.

Į Vaiko gerovės komisiją dažniausiai kreipiamasi dėl netinkamo vaiko elgesio, mokyklos nelankymo, nusikalstamų veikų, todėl Vaiko gerovės komisijos nariai ir probacijos tarnybos specialistai susiduria su panašiomis problemomis. Komisijos nariai priėjo išvadą, kad reikia aktyviau bendradarbiauti su probacijos tarnyba, dalintis patirtimi, teikti abipusę metodinę pagalbą.

 

informacijos šaltinis: http://www.joniskis.lt/lit/Susitikimas-su-lietuvos-probacijos-tarnybos-specialistemis

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gegužės 6 d. 15:10
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. birželis
 
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos