Naujienos

Šimtametėje Zarasų krašto policijos istorijoje pasakojama ir apie probacijos tarnybos veiklą

Tą vakarą į Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką susirinko tie, kurie budi įstatymų sargyboje – policijos ir probacijos pareigūnai. Jie rūpinasi, kad mes gyventume saugiai ir ramiai. Šventė buvo neįprasta. Dienos šviesą išvydo leidinys „Zarasų krašto policijos istorija 1918–2019 “.

2021 m. rugpjūčio 12 d. knygos rengėjai pristatė naująją knygą, kurios puslapiuose ir pateikta Zarasų krašto policijos istorija. Ši knyga – tai keleto metų buvusių policijos pareigūnų Jono Buroko, Liudos Revienės ir Ramunės Navickienės darbo rezultatas. Lietuvos probacijos tarnybos Panevėžio regiono skyriaus pareigūnė Ramunė Navickienė parengė ir pateikė Zarasų rajono savivaldybės administracijai projektą dėl knygos finansavimo, taip pat studijavo ir rinko informaciją iš archyvų. Ji knygos puslapiuose pasakojo ne tik apie didingą Zarasų krašto policijos istoriją, bet ir apie kuklią dar tik besikuriančią Lietuvos probacijos tarnybos istoriją. Leidinyje pateikta ypač vertingų duomenų apie teisėtvarkos institucijoje tarnavusius žmones bei jų likimus. Tuometinę policijos struktūrą ir atliekamas funkcijas. Knygos puslapiai atskleidžia tuometinės Zarasų pataisos inspekcijos pirmuosius kaip savarankiškos institucijos veiklos žingsnius, joje pateikiami bendradarbiavimo su Zarasų rajono policijos komisariatu gerosios praktikos pavyzdžiai, bei kartu įvykdyti projektai.

Rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas vakaro metu dėkojo knygos rengėjams, visiems pareigūnams už Lietuvos policijos istorijos išsaugojimą ir puoselėjimą. „Dėkingi visiems, kurie po kruopelytę rinko iš archyvų faktus, duomenis, kaupė nuotraukas, teisėtvarkos pareigūnų prisiminimus. Išspręstas svarbiausias tikslas – ištraukti iš užmaršties teisėtvarkos pareigūnų vardus ir išsaugoti juos ateities kartoms.“ – sakė meras.

Knygos pristatymo metu apie knygos leidimą papasakojo jos sudarytojai, rengėjai, kraštotyrininkas Vytautas Indrašius, Zarasų policijos komisariato viršininkas Dainius Šidlauskas, Policijos asociacijos atstovai. Lietuvos policijos veteranų asociacijos Zarasų policijos filialo pirmininkas Vytautas Bukelskis už aktyvų dalyvavimą ir pagalbą rengiant knygą „Zarasų krašto policijos istorija 1918-2019 m.“ Lietuvos probacijos tarnybos Panevėžio regiono skyriaus vyriausiajai specialistei įteikė padėką.

Daug šiltų žodžių buvo pasakyta knygos rengėjams, o taip pat tiems, kurie parėmė knygos leidimą. Tai gražus rašytinis paminklas praeities ir dabarties policijos pareigūnų kartoms.

 

 Nuotraukose – naujos knygos pristatymo akimirkos.                                                                 

 

                           

     

Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 17 d. 08:36

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Visi renginiai ir įvykiai