Naujienos

Šiaulių miesto savivaldybė skyrė lėšų smurtaujančių asmenų elgesio korekcijos vykdymui

Smurtas artimoje aplinkoje – vienas iš labiausiai paplitusių nusikaltimų mūsų visuomenėje. Smurtas artimoje aplinkoje išlieka vienu dažniausių nusikaltimų, dėl kurio kenčia moterys.Nors Lietuvoje į smurtą artimoje aplinkoje reaguojama itin aktyviai, tačiau smurto atvejų nemažėja, o karantinas sudėtingą situaciją dar labiau išryškino.

Geriausia visuomenę apsaugoti nuo nusikaltimų tada, kai nuteistiesiems yra sukuriamos sąlygos sugrįžti į visuomenę. Tai sumažina pakartotino nusikalstamumo riziką, todėl svarbu sukurti sistemą, kuri aktyvintų ir remtų nuteistojo pastangas sugrįžti į visuomenę.

Lietuvos probacijos tarnyboje vykdomos įvairios resocializacijos priemonės priežiūroje esantiems asmenims, taip pat ir elgesio korekcijos programos, kurių pagalba siekiama ugdyti pačius svarbiausius socialinius įgūdžius, būtinus saviveiksmingumui ir savikontrolei užtikrinti, kad prižiūrimieji gebėtų savo gyvenimo tikslų siekti teisėtais būdais ir priemonėmis.

Probacijos tarnybos priežiūroje esantiems asmenims dažnai reikalinga įvairi pagalba bei parama, todėl viena iš ilgalaikių ir patikimų Šiaulių regiono skyriaus socialinių partnerių yra Šiaulių miesto savivaldybės administracija su kuria bendradarbiaujama nuo 2014 metų.

Šiaulių miesto savivaldybės administracija aktyviai domisi smurto artimoje aplinkoje situacija Šiaulių mieste bei prisideda prie smurto prevencijos priemonių įgyvendinimo.

Vykdant ir plėtojant institucinį bendradarbiavimą bei įgyvendinant 2020 m. Šiaulių miesto savivaldybės Nusikaltimų prevencijos programos priemones, 2020 m. birželio 22 d. Šiaulių miesto savivaldybės administracija ir Lietuvos probacijos tarnyba (Šiaulių regiono skyrius), pasirašė nusikaltimų prevencijos tikslinio programos projekto „Smurtinių nusikaltimų prevencijos vykdymas per smurtinį elgesį keičiančių programų taikymą” finansavimo sutartį. Darbui su smurtą panaudojusių asmenų elgesio korekcija iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriui skirta 4500 eurų.

Viešojo pirkimo būdu atrinktos įstaigos, kurios įgyvendins projekto veiklas. Paslaugų teikimo sutartys pasirašytos su VšĮ Šiaulių centro poliklinika ir VšĮ ,,Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras”, šiose įstaigose dirba įvairių sričių ir aukštos kvalifikacijos specialistai (psichologai, psichiatrai, priklausomybės ligų specialistai bei socialiniai darbuotojai), kurie turi patirties vykdant elgesio korekciją bei teikiant kompleksinę pagalbą Probacijos tarnybos priežiūroje esantiems asmenims.

Smurto prevencijos priemonių tikslas yra padėti smurtaujantiems asmenims suvokti savo destruktyvų elgesį, išmokti konstruktyviai spręsti šeimos konfliktus, pažinti savikontrolės ir psichologinės pusiausvyros praradimo priežastis, skatinant teigiamus jų elgesio pokyčius, taip užkertant kelią smurtinio elgesio pasikartojimui, kadangi tai įtakoja ne tik smurtaujančių asmenų, bet ir jų šeimos narių bei visos visuomenės gyvenimo ir bendravimo kokybę.

Planuojama, kad programose dalyvaus 55 asmenys, kurie įgys naujų įgūdžių padėsiančių konstruktyviai be agresijos spręsti artimoje aplinkoje kylančius konfliktus.

Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 30 d. 16:04

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. balandis
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Visi renginiai ir įvykiai

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos