Naujienos

Probacijos tarnybos edukacinis renginys „Jaunimas ir psichoaktyvios medžiagos“

Piktnaudžiavimas alkoholiu, narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimas bei šeimų socialinių įgūdžių stoka – pagrindinė nepilnamečių ir jaunuolių nusikalstamumo priežastis. Kad priklausomybė žalingiems įpročiams jaunimo tarpe neaugtų, reikalingas nuolatinis švietimas, prevenciniai renginiai, individuali ir grupinė paauglių, jau išbandžiusių psichiką veikiančias medžiagas, terapija bei ankstyvoji intervencija. Probacijos tarnybos darbuotojai visuomet geranoriškai atsiliepia į bendrojo lavinimo bei profesinio ugdymo mokyklų, vaikų bei jaunimo socializacijos centrų prašymus pravesti auklėtiniams edukacinius renginius.

2020-01-24 Vilniaus regiono skyriaus l. e. vyriausiojo specialisto pareigas Valdemaras Kazakas buvo pakviestas į VšĮ Vaikų ir paauglių socialinį centrą, kur pravedė jaunuoliams edukacinį renginį tema „Psichiką veikiančių medžiagų vartojimo rizika“. VšĮ Vaikų ir paauglių socialinis centras savo veiklą vykdo Nemenčinėje (Vilniaus r.) teikdamas stacionarią socialinę globą (rūpybą), ugdymo ir socialines paslaugas be tėvų globos likusiems vaikams. Šiame centre gyvena ir keli Vilniaus regiono skyriaus priežiūroje esantys nepilnamečiai probuojamieji. Šių delinkventinių paauglių gyvenimuose jau buvo neigiamų patirčių eksperimentuojant su įvairiomis psichoaktyviomis medžiagomis, taigi – prevenciniai mokymai jiems ypač aktualūs.

Renginyje dalyvavusiems dvidešimčiai mergaičių ir berniukų buvo suteikta informacija apie pagrindines psichiką veikiančių medžiagų rūšis, papasakota apie ūmų ir lėtinį narkotinių (psichotropinių) medžiagų, alkoholio bei tabako poveikį žmogaus organizmui, aptarta psichiką veikiančių medžiagų vartojimo rizika, pasekmės sveikatai ir sveikimo būdai. Siekiant išvengti vaikų taip nemėgstamo „pamokslavimo“, mokymai vyko neformaliai, įtraukiant dalyvius į interaktyvias pratybas, diskusijas, atvejų aptarimus. Stengtasi iš pačių paauglių gauti atsakymą į klausimą – kodėl žmonės pradeda vartoti narkotines medžiagas, jei šios yra tokios pavojingos?

 Socialinio centro auklėtiniai turėjo progą susipažinti su probacijos pareigūnų kasdienybe, apžiūrėti alkotesterius ir  narkotinių medžiagų aptikimo testus, sužinoti, kaip probacijos specialistai padeda prižiūrimiesiems spręsti priklausomybės problemas, prisideda prie probuojamųjų sveikesnės gyvensenos kūrimo. Jaunuoliai aktyviai dalyvavo diskusijoje, uždavinėjo klausimus, kai kurie pareiškė ir savo nuomonę apie renginį: „Paprastai mokykloje tik aiškina, kad tai yra blogai, kad vartoti negalima. O kodėl negalima ir kokį pavojų sukelia narkotikai – niekas tinkamai negalėjo pasakyti“, „Šiandien sužinojau kaip lengva užsikabinti ant „žolės“ rūkymo ir tapti narkomanu, aš to tikrai nenorėčiau“.

Piktnaudžiavimo psichoaktyviomis medžiagomis (narkomanijos, alkoholizmo, rūkymo) prevencija yra ilgas procesas. Vienkartinės paskaitos ar kita trumpalaikė veikla nėra efektyvios priemonės, todėl probacijos specialistai ir toliau organizuos edukacinius renginius vaikams ir paaugliams, aktyviai prisidės prie alkoholio, tabako, narkotikų vartojimo prevencijos ir ankstyvosios intervencijos jaunimo tarpe.

 

Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 12 d. 16:42

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. vasaris
 
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos