Naujienos

Probacijos tarnybos edukacinis renginys vaikams „Mokomės bendrauti be smurto“

2020-02-12

             Siekdami pristatyti visuomenei Lietuvos probacijos tarnybos veiklą bei mokyti vaikus spręsti įvairias gyvenimiškas situacijas be smurto, Vilniaus regiono skyriaus l. e. vyriausiojo specialisto pareigas Valdemaras Kazakas, atsakingas už intensyvią nuteistųjų priežiūrą, ir Vilniaus regiono skyriaus specialistė Božena Stankevič,teikianti psichologinę pagalbą skyriaus priežiūroje esantiems asmenims, 2020 m. sausio 31 d. apsilankė Maišiagalos (Vilniaus r.) Kun. J. Obrembskio gimnazijoje ir pravedė moksleiviams edukacinį renginį.

             Paklausus, kuo svajoja tapti užaugę, nemaža dalis 12-14 metų vaikų atsakė, kad norėtų tapti pareigūnais, tik dažnas pareigūno profesija sutapatina su policininko darbu – atsirado gera proga supažindinti mokinius su probacijos pareigūno profesija ir ši užduotis tikrai pavyko.

             Vaikams papasakota, ką veikia probacijos tarnybos specialistai, už kokius teisės pažeidimus galima atsidurti probacijos tarnybos priežiūroje. Kalbėta apie alkoholio ir narkotikų pavojų, apie būtinybę informuoti suaugusius, pastebėjus, kad mokyklos teritorijoje siūlomos ar vartojamos psichiką veikiančios medžiagos. Labiausiai mergaites ir berniukus sudomino galimybė apžiūrėti ir netgi pasimatuoti apykoję.

                 Ypatingas dėmesys buvo skirtas smurto ir patyčių prevencijai. Vilniaus regiono skyriaus specialistė Božena Stankevič paprastais, suprantamais pavyzdžiais įtraukė moksleivius į diskusiją apie konfliktų sprendimą be smurto. Kartu su vaikais buvo modeliuojamos įvairios situacijos, nagrinėjami tinkami problemos sprendimo būdai, aiškinamas įvairių emocijų atsiradimas bei valdymas. Ir vaikams, ir pedagogams labai patiko praktinės užduotėlės, kuriose kiekvienas galėjo aktyviai dalyvauti.

                 Renginio dalyvių atsiliepimai buvo nuoširdūs: „Vau, kaip įdomu“, „Žinojau, kad negalima muštis, bet nežinojau, kaip tai sustabdyti“, „Negalvojau, kad žmonės būna pikti dėl meilės stokos“, „Kai užsidėjau apykoję, pajutau didesnę atsakomybę už savo elgesį, lyg kažkas mane stebėtų...“, ,,Niekada nemaniau, kad narkotikai per tokį trumpą laiką šitaip subjauroja žmogų“. Didžiausiu įvertinimu probacijos specialistams tapo vaikų žodžiai: „Atvažiuokite pas mus dar!“

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 12 d. 16:39
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. rugsėjis
 
P
A
T
K
P
Š
S
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Visi renginiai ir įvykiai