Naujienos

Probacija kovo 11-ąją šventė kitaip – su tautine giesme prie Vinco Kudirkos kapo

2020-03-12

Jaunoji karta jau 30 metų mokoma teisingos istorijos, t.y. ne tos, kuri sukurta okupanto. Svarbius mūsų tautos istorinius išgyvenimus jie mokomi analizuoti kritiškai, įvertinti širdimi. Šiais metais kovo 11-oji pažymėta gražiu jubiliejumi, kurį keletui Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus, veikiančio Vilkaviškio r. savivaldybės teritorijoje, probuojamų paauglių dar vasario mėnesį švęsti pasiūlyta kitaip – vykti į Vilkaviškio šiaurietiško ėjimo klubo organizuojamą trečiąjį žygio ciklą „Pasienio miesteliai. Kudirkos Naumiestis“, truksiantį apie 17 kilometrų ir aplankant Šakių bei Vilkaviškio rajonų įžymias, lankytinas ar įdomias vietas. Penkiolikos- septyniolikos metų vaikinai net nesuabejojo ir akimirksniu sutiko su šia idėja.

Kovo 11-osios rytas nebuvo nutviekstas saule, niūriai merkė lietus, tačiau sutartu laiku visi susirinko ir buvo nusiteikę šią šventę švęsti su daugiau nei 300 renginio dalyvių iš visos Lietuvos. Vilkaviškio šiaurietiško ėjimo klubo pirmininkė Irma Maurienė probacijos paaugliams patikėjo vieną garbingiausių misijų – nešti Lietuvos trispalvę priekyje visų žygeivių kartu su vedliu. Tai buvo jiems tikras paskatinimas ir pasitikėjimo, pagarbos įrodymas. Pirmoji stotelė buvo prie tautinės giesmės autoriaus Vinco Kudirkos kapo, kurios rimtį nutraukė žygeivių nuoširdžiai vilnijantys himno žodžiai. Vėliau su minia nukeliavome prie gretimai palaidotų Antrojo pasaulinio karo priešų –rusų ir vokiečių amžino poilsio vietos, Pirmojo pasaulinio karo karių kapų, žingsniavome Širvintos taku, vedančiu iki pasienio ruožo, kur iki Antrojo pasaulinio karo puikavosi Prūsijai priklausantis Širvintos miestelis – vienintelis Europos miestas sunaikintas Raudonosios armijos ir neatstatytas, aplankėme masinių žydų žudynių vietą, 1932 metais prancūzų pastatytą ir iki 1972 metų veikusią hidroelektrinę.

Žygio pabaigą vainikavo karšta sriuba ir dalinimasis įspūdžiais. Probacijos registre esantys vaikinai nuoširdžiai pasidžiaugė turiningai praleista diena, primindami apie kitą anksčiau jiems duotą pažadą – priemonę su kariškiais. Išgirdus šį priminimą, suvoki, kad teismo paskirta priežiūra duoda naudą, skatina pilietiškumą ir atsakomybę, o ne tik apriboja elgesį. Džiugu, kad jaunimas nors ir kartais suklumpa, tačiau ne tik stengiasi klaidų nekartoti, bet ir aktyviai dalyvauja bendruomeniniame gyvenime, domisi savo šaknimis, tautos istorija ir aktyviai švenčia tautines šventes.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 30 d. 16:22
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. balandis
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Visi renginiai ir įvykiai

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos