Naujienos

Menas motyvuoti geriems pokyčiams

      Viena iš pagrindinių efektyvaus darbo su nuteistaisiais priemonių – individualūs motyvaciniai pokalbiai. 2020 m. sausio 20-23 dienomis Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriuje vyko aprobuotos motyvacinės programos „Elgesys-pokalbis-pasikeitimas“ (EPP) tarnybiniai mokymai. Susirinko didelė jungtinė grupė – Vilniaus, Panevėžio ir Šiaulių regionų skyrių probacijos pareigūnai bei Vilniaus pataisos namų Pusiaukelės namų poskyrio darbuotojai. Mokymus vedė Vilniaus regiono skyriaus vyriausioji specialistė Nadiežda Kudrauskas ir Vilniaus regiono skyriaus specialistė Božena Stankevič, teikianti psichologinę pagalbą skyriaus priežiūroje esantiems asmenims.

      Psichologo dalyvavimas vedant tarnybinius mokymus pasiteisino su kaupu – tiesioginį darbą su nuteistaisiais vykdantys pareigūnai keturias dienas iš eilės mokėsi ne tik EPP taikymo ypatumų, bet ir empatijos, dalinosi lūkesčiais, stiprino savo motyvaciją programiniam darbui, turėjo galimybę sumažinti susikaupusią įtampą, gauti asmeninę psichologinę konsultaciją.

     Interaktyvūs mokymai parodė skirtingose bausmių vykdymo sistemos įstaigose dirbančių specialistų bendrystę, įkvėpė komandiniam darbui. Labiausiai džiugino daugumos grupės narių užsidegimas kuo greičiau pradėti dirbti su pirmuoju motyvacinės programos dalyviu, realiai pritaikyti išmoktus motyvacinio interviu metodus: kliento įtraukimą į pokalbį apie gerus pokyčius, aktyvų klausymą, jausmų atspindėjimą, teigiamų asmeninių savybių pastiprinimą.

      Apibendrinant tarnybinius mokymus, baigiamojo „rato“ metu pareigūnai išsakė savo nuomonę apie įvykusius mokymus: „Supratau, kad darbas su nuteistuoju – tai atidumas, tolerancija ir kantrybė“; „Net neįsivaizdavau, kaip svarbu atliepti į savo kliento kūno kalbą, palaikyti akių kontaktą, laiku paklausti arba tiesiog patylėti“; „Kol kas EPP man – kosmosas, tačiau pradėsiu ir manau viskas pavyks“; „Ačiū už vestus mokymus, pirmą kartą mačiau taip nuoširdžiai atsidavusius savo darbui žmones“; „Baltai pavydžiu Vilniaus regiono probacijos skyriui, kad turi programinio darbo trenerių“.

     Atsižvelgiant į didelį tokių tarnybinių mokymų poreikį, Vilniaus regiono skyrius ir toliau telks jungtines grupes kvalifikacijos kėlimui, supervizijoms bei gerosios praktikos sklaidai. Kvalifikuotas, empatiškas, motyvuotas bausmių vykdymo sistemos ir probacijos pareigūnas neabejotinai padarys didelį asmeninį indėlį nuteistųjų resocializacijos ir integracijos į visuomenę procese.

 

 

 

 

 

 

Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 6 d. 14:51

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. vasaris
 
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos