Naujienos

Lietuvos probacijos tarnybos bendradarbiavimas su Vilniaus miesto nakvynės namais

2019-09-11

           Lietuvos probacijos tarnyba vykdo ne tik alternatyvias bausmes laisvės atėmimui, bet ir padeda probacijos tarnybos priežiūroje esantiems asmenims spręsti socialines problemas. Viena iš skaudžių nuteistųjų problemų yra benamystė. Siekiant glaudesnio bendradarbiavimo ir bendrų galimybių ieškojimo socialinių problemų sprendime 2019 rugpjūčio 27 d. Vilniaus miesto nakvynės namų patalpose vyko pasitarimas, kuriame dalyvavo Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus (toliau – LPT Vilniaus regiono skyrius) atstovai ir Vilniaus miesto nakvynės namų darbuotojai.

           Pasitarimo metu buvo aptartas LPT Vilniaus regiono skyriaus ir Vilniaus miesto nakvynės namų bendradarbiavimo sutarties pasirašymas ir jos įgyvendinimas, aptarti aktualūs klausimai keičiantis abipuse informacija, aptartos sutarties šalių teisės ir pareigos. Susitikimo metu buvo pateikta informacija apie probacijos tarnybų veiklą, funkcijas ir teikiamas paslaugas, viena jų yra mediacijos paslauga, kuria sudarius bendradarbiavimo sutartį galės pasinaudoti ir nakvynės namų klientai.Mediacija - savanoriška, konfidencialaus pobūdžio ginčų sprendimo procedūra,  kurios tikslas padėti tiek nukentėjusiajai, tiek nusikaltusiajai pusėms išnagrinėti konfliktą dėl padarytos nusikalstamos veikos ir priimti tinkamiausią sprendimo variantą, kuris tenkintų abi puses. Šis procesas palengvina aktyvų nukentėjusiojo, nusikaltusio asmens ir bendruomenės komunikavimą, siekiant surasti konflikto išsprendimo būdą.

    Vilniaus miesto nakvynės namai pristatė savo teikiamas paslaugas, kurios yra: laikinas asmenų apnakvindinimas, socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas, konsultavimas, informavimas, tarpininkavimas ir atstovavimas, transporto organizavimas, socialinės-kultūrinės, asmens higienos ir priežiūros paslaugų organizavimas ir kt., šių paslaugų suteikimo galimybes probacijos priežiūroje esantiems asmenims. Probacijos tarnybos pareigūnėms buvo parodytos nakvynės namų patalpos, kuriose vyrai ir moterys gyvena atskirai, kiekviename aukšte yra virtuvėlės, dušai, skalbimo patalpos. 

         Lietuvos probacijos tarnyba džiaugiasi galimybe ilgalaikį bendradarbiavimą įforminti sutartimi ir tikisi sėkmingo tolimesnio darbo sprendžiant probuojamųjų socialines problemas.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 11 d. 16:08
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. liepa
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos