Naujienos

Išeities taškas - mediacija

Tai, ką vadinu kompleksine pagalba, yra ryšio užmezgimas su žmogumi. O Tarptautinė praktika rodo, kad efektyviausia „išjudinti“ nuteistąjį žmogų, įžiebti jam norą atsitiesti, prasklaidyti apatiją ir nusivylimą, keisti mąstymą gali tik aktyvios socialinių darbuotojų, psichologų, probacijos pareigūnų siūlomos paslaugos ir iniciatyvos.

2020 m. sausio 28 d. Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyrius, veiklą vykdantis Pakruojo rajono savivaldybės teritorijoje organizavo Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centro socialiniams darbuotojams darbui su socialinės rizikos šeimomis ir atvejo vadybininkėms susitikimą su mediatore Elita Gogyte.

Susitikimo metu socialiniai darbuotojai susipažino su mediacijos procesu, jo taikymu Probacijos tarnybos veikloje. Paskatų naudoti mediaciją esama daugelyje mūsų visuomenės sričių. Mediacijos vystymas Probacijos tarnyboje yra tik dalis mediacijos diegimo ir plėtros proceso, vykstančio daugelyje kitų visuomeninio gyvenimo sričių, tokių kaip šeimos mediacija gresiant laikinam išsiskyrimui ar ištuokai arba esant konfliktų dėl vaiko teisių, ekonominė mediacija esant konfliktų įmonės viduje ar tarp įmonių, kaltininko ir nukentėjusiojo susitaikymas. Atkreiptas dėmesys į tai, kad šis procesas palengvina aktyvų nukentėjusiojo, nusikaltusio asmens ir bendruomenės komunikavimą, siekiant išnagrinėti konfliktą ir priimti konstruktyvų, abiems pusėms priimtiną sprendimą.

Mediatorė dalyviams įteikė informacinius lankstinukus bei siūlė vienyti bendrai jėgas, kuriant tokį bendravimo ir bendradarbiavimo modelį, kuris žadintų žmonių atsakomybę ir padėtų kurti saugesnę visuomenę.

 

Informacija atnaujinta 2020 m. sausio 29 d. 13:17

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. vasaris
 
P
A
T
K
P
Š
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos