Naujienos

Įkvepianti sėkmės istorija

2019-12-10

Nemaža dalis Lietuvos probacijos tarnybos priežiūroje esančių asmenų, deja, turi priklausomybių, piktnaudžiauja psichiką veikiančiomis medžiagomis. Vieni iš jų pripažįsta turintys problemą ir sutinka priimti pagalbą kovojant su ja, kiti nemato tame bėdos ir teigia, kad vos panorėję gali nustoti vartoti ir gyventi blaiviai. Yra ir tokių, kurie nenoromis sutinka gydytis, kažkokį laiko tarpą nevartoja, tačiau neturėdami vidinės motyvacijos netrūkus sugrįžta prie žalingų įpročių...

Norime pasidalinti Lietuvos probacijos tarnybos prižiūrimojo, 35 metų amžiaus R. V., kuris ne tik pats pasirinko blaivybę, bet ir padeda kitiems, kovojantiems su priklausomybe žmonėms, sėkmės istorija:

R. V. jau trečią kartą įtrauktas į Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus duomenų registrus. Paskutinis nusikaltimas buvo padarytas apsvaigus nuo alkoholio, todėl teismas jį įpareigojo nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir nesilankyti vietose, kur yra prekiaujama alkoholiniais gėrimais. Atvykęs pirmam individualiam pokalbiui R. V. visai nenorėjo atvirauti ir teigė, kad neturi jokių problemų su alkoholiu, tačiau vykdyti teismo skirtus įpareigojimus ir priežiūros plane numatytas resocializacijos priemones reikėjo, todėl nuvyko į užsiėmimą pas priklausomybių konsultantę. Taip ir prasidėjo R. V. gyvenimo pokyčiai.

Štai ką jis dabar pasakoja pats: „Dešimt metų kankinausi nuo priklausomybės įvairiems cheminiams junginiams, vis pakliūdamas į „keistas“ situacijas. Laukiau ir tikėjau, kol viskas kažkaip savaime išsispręs. Taip tris kartus buvau per plauką nuo kalėjimo. Teismas ir prieš tai suteikė man du šansus su probacijos tarnybos priežiūra pakeisti savo gyvenimą. Suvokiau, kad trečias kartas gali būti paskutinis. Probacijos specialistė Kristina Drūteikė, vykdanti mano priežiūra, papasakojo apie savo kolegę Rimą Sasnauskienę, kuri konsultuoja priklausomybių klausimais. Iš smalsumo nusprendžiau nueiti, pamaniau, gal kažką naujo papasakos. Juk aš ankščiau maniau, kad ir taip viską žinau, viską suprantu ir dabar jau kontroliuosiu save, bet, pasirodo, kad noras svaigintis niekur nedingdavo – vėl užgerdavau. Pabendravęs su priklausomybių specialiste ir sužinojęs apie naują alkoholio vartojimo prevencijos metodiką bei jos taikymo rezultatus, nustebau ir nusprendžiau pamėginti. Ir man pavyko! Aš pakeičiau savo gyvenimą. Kaip gerą žinoti, kad esu normalus žmogus. Dabar, kai turiu pakankamai žinių apie blaivybės išlaikymą, galiu laisvai rinktis savo gyvenimo kelią ir prisiimti už tai atsakomybę. Šiandien aš jaučiuosi puikiai, kasdien žvalus, kupinas energijos. Aplinkiniai žavisi mano gyvenimo pokyčiais, gerbia mane, malonu jausti laisvę ir džiaugtis smulkmenomis, puikiai matyti spalvas ir atspalvius, girdėti paukščius, priimti iššūkius. Aš prisiminiau, kad turiu neįgyvendintų svajonių ir pradėjau kasdien sportuoti, sveikai maitintis, daug mokytis. Plečiu savo verslą, dabar jau ir pats konsultuoju priklausomus žmones. Kasdien auga motyvacija. Turiu tikslų gyvenime ir svarbiausia – didelį norą jų siekti, nes turiu viską, ko man reikia – turiu blaivybę. Jaučiuosi puikiai. Gaila prarastų metų girtavimo pelkėje, tačiau dabar aktyviai judu pirmyn ir žinau, kad manęs laukia puiki ateitis. Dėkingas probacijos tarnybai už pagalbą ir palaikymą“.

R. V. probacijos sąlygas vykdo be pažeidimų. Laisvalaikį skiria visuomeninei veiklai – jis yra Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ valdybos narys, aktyvus blaivybės draugijos „Optimalistas“ narys. Dalyvavo tarptautinėje blaivybės konferencijoje, baigė mokymus ir veda užsiėmimus blaivybės bei elgesio keitimo temomis. Tikimės, kad R. V. sėkmės istorija įkvėps kitus nesustoti pusiaukelėje keičiant savo gyvenimą gerąja linkme.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 30 d. 11:51
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. rugsėjis
 
P
A
T
K
P
Š
S
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos